„Ten album to uchwycone w kadrze dwa lata kontrmiesięcznic” - czytamy w informacji zapowiadającej wydanie publikacji ze zdjęciami z protestów Obywateli RP. Już sam opis tego „dzieła” podnosi poziom megalomanii na niezdobyte dotąd wyżyny... absurdu. Twórcy podkreślają, że obok 260 zdjęć „dokumentujących odwagę i poświęcenie niewielkiej grupy obywateli, ich opór przeciw autorytarnej władzy ” znalazło się też miejsce na mądrości „liderów ulicznej opozycji”.
Paweł Kasprzak, Władysław Frasyniuk, Ewa Błaszczyk, Beata Geppert, Arkadiusz Szczurek, Kajetan Wróblewski, to tylko część nazwisk, osób, których wynurzenia i przemyślenia można znaleźć w albumie „Tu Obywatele!”.
"Album fotograficzny „TU OBYWATELE!” to dwa lata kontrmiesięcznic obywatelskich - wytrwałego, pokojowego protestu prowadzonego w imię godności i wolności, przy bezprecedensowym zaangażowaniu członków wielu organizacji opozycyjnych. pic.twitter.com/InhkuIAQ82
— Obywatele RP (@ObywateleRP) 15 grudnia 2018
Jak informowaliśmy już na łamach portalu niezalezna.pl. pomysł utworzenia stałej wystawy muzealnej upamiętniającej protesty Komitetu Obrony Demokracji i Obywateli RP wywołał falę niepohamowanej wesołości. Tymczasem nie ma żadnych powodów do śmiechu, ponieważ działania KOD propagowane są na stałej ekspozycji Muzeum Warszawy (MW) od końca maja 2017 r. Aktywność KOD jest tam skutecznie reklamowana – także w języku angielskim.
Najwyraźniej Obywatelele RP pozazdrościli koleżankom i kolegom z Komitetu Obrony Demokracji splendoru i postanowili wziąć sprawy w swoje ręce.
„Zdjęcia pokazują fanatycznych zwolenników religii smoleńskiej i przeciwstawiających się im członków organizacji Obywatele RP, O.S.A, TAMA, ale też osób niezrzeszonych. Policjanci byli także bohaterami tego spektaklu, który przez regularne media pokazywany był czasem w otoczce sensacji lub tylko był wzmiankowany”.
pisze o albumie Katarzyna Wyszomierska ze Skweru Wolności.