Uczestnik "apolitycznych" protestów w Sejmie Adrian Glinka został nominowany przez prezydenta Olsztyna do miejskiej Rady Osób Niepełnosprawnych. Rada ma charakter doradczy. Zasiadanie w niej jest społeczne - bez diety i wynagrodzenia.
Jak podał urząd miasta w Olsztynie, Adrian Glinka uzupełnił Radę Osób Niepełnosprawnych. Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz wręczył mu w poniedziałek nominację. 22-latek wesprze władze miasta w działaniach na rzecz niepełnosprawnych swoją wiedzą i doświadczeniem. "Decyzja o nominacji zapadła bez żadnych wątpliwości. Na pewno nie zabraknie tematów, którymi będzie miał możliwość się zajmować" - podkreślił postkomunista Grzymowicz.
Adrian Glinka porusza się na wózku inwalidzkim. I właśnie tematyka poruszania się osób niepełnosprawnych oraz zagadnienia z zakresu sprzętu rehabilitacyjnego mają być najważniejszymi, jakimi ma się zajmować.
"Widzę w tym szansę pomocy ludziom z takimi samymi, czy podobnymi problemami. Chciałem działać od zawsze na tym polu. Cieszę się z tego, że osoby niepełnosprawne dochodzą do głosu i nasz głos jest silniejszy. Nasz 40 dniowy protest odniósł pozytywny skutek, choć nie w sensie finansowym"
- powiedział Glinka.
Miejska Społeczna Rada ds. Osób Niepełnosprawnych w Olsztynie składa się z pięciu osób. Do jej najważniejszych celów należy m.in. inspirowanie przedsięwzięć zmierzających do integracji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych, opiniowanie projektów programów działań na rzecz osób niepełnosprawnych oraz ocena realizacji programów - powiedziała jej przewodnicząca Agnieszka Jabłońska.
Adrian Glinka jest kandydatem Koalicji Obywatelskiej do sejmiku woj. warmińsko-mazurskiego. Startuje na radnego wojewódzkiego z ostatniego miejsca w okręgu nr 1 (olsztyńskim).