„Udane spotkanie z Ambasador Stanów Zjednoczonych Georgette Mosbacher @USAmbPoland potwierdza sojusznicze i przyjacielskie relacje, jakie panują pomiędzy naszymi państwami”Reklama
- napisał Kuchciński na Twitterze.
Udane spotkanie z Ambasador Stanów Zjednoczonych Georgette Mosbacher @USAmbPoland potwierdza sojusznicze i przyjacielskie relacje, jakie panują pomiędzy naszymi państwami pic.twitter.com/rI6FZWZK2C
— Marek Kuchciński (@MarekKuchcinski) 10 października 2018
Na początku września prezydent Andrzej Duda przyjął listy uwierzytelniające od nowej ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher. Tym samym rozpoczęła ona swoje oficjalne urzędowanie w naszym kraju. Mosbacher podkreślała wówczas, że to dla niej zaszczyt, iż może rozpocząć pracę na rzecz polsko-amerykańskich relacji.
Mosbacher jest pierwszą kobietą w historii polsko-amerykańskich stosunków, która objęła stanowisko ambasadora w Warszawie. Jak wskazują komentatorzy, Mosbacher nie jest zawodową dyplomatką; jej atutem będzie natomiast pozycja we wpływowych kręgach związanych z Partią Republikańską a także wieloletnia osobista znajomość z prezydentem USA Donaldem Trumpem.