Do aktywnego działania włączyły się stowarzyszenia, Klub „Gazety Polskiej” w Białymstoku i Krucjata Różańcowa. Nie brakuje także znanych osób, które deklarują swój udział w marszu.
„Marsz w obronie Rodziny” wyruszy 21 lipca o godz. 13.30 spod pomnika św. Jana Pawła II przy białostockiej archikatedrze - Bazylice Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Organizatorzy podkreślają, że to riposta za sobotni Marsz Równości, jaki w sobotę odbędzie się w Białymstoku za sprawą środowisk LGBT. Jak dowiedział się portal niezalezna.pl, w czasie marszu rozdawane będą naklejki "Strefa Wolna od LGBT", które zdążyły już wywołać niemałe poruszenie w mediach społecznościowych.
W marszu w obronie rodziny udział zapowiadają także członkowie Klubu "Gazety Polskiej "w Białymstoku. Ideę marszu wsparło też środowisko Radia Maryja.
Zapraszam serdecznie na „Marsz w obronie Rodziny”, który odbędzie się 21.07.2019 r o godz. 13.30 w Białymstoku. Spotykamy się pod Pomnikiem Ojca św. Jana P II i przejdziemy ul. Lipową w kierunku Kościoła św. Rocha. To bardzo ważna inicjatywa. Bądźmy tam wszyscy
- apeluje redaktor naczelny "Gazety Polskiej" oraz "Gazety Polskiej Codziennie" Tomasz Sakiewicz i dodaje: będziemy rozdawać naklejki „Strefa wolna od LGBT”.
Podczas marszu wystąpi młody bard prawicy Bartek Kurowski, swój udział zapowiedziała też znana aktorka Dominika Chorosińska (Figurska).