W Katedrze Polowej WP odbyła się msza św. z okazji święta Wojska Polskiego. Mszy św. za Ojczyznę w 101. rocznicę Bitwy Warszawskiej 1920 r. przewodniczył administrator apostolski Ordynariatu Polowego abp Józef Guzdek. - Pamiętając o wielkiej roli Kościoła w ostatecznym pokonaniu śmiertelnego wroga w 1920 roku, powinniśmy nieustannie zabiegać, aby wspólnoty parafialne były miejscem posługi myślenia oraz jednoczenia ludzi zdolnych do współpracy w służbie Bogu i Ojczyźnie - mówił w homilii abp Guzdek.
Dziś mija 120 lat od narodzin kard. Stefana Wyszyńskiego, określanego mianem "Prymasa Tysiąclecia". Z tej okazji w archikatedrze warszawskiej odprawiona zostanie msza św. i modlitwa przy sarkofagu, a na Krakowskim Przedmieściu odbędzie się piknik edukacyjny. Za nieco ponad miesiąc w stolicy odbędzie się msza beatyfikacyjna kard. Wyszyńskiego.