Policjanci "drogówki" z komendy powiatowej w Nysie prowadzili kontrolę samochodów jadących jedną z dróg powiatowych. Uwagę funkcjonariuszy zwrócił osobowy ford, którego kierowca zapomniał włączyć światła drogowe.
Po zatrzymaniu się auta policjanci zauważyli, że kierujący nie ma zapiętych pasów bezpieczeństwa, a jego zachowanie wskazywało na stan upojenia alkoholem. Podejrzenia funkcjonariuszy potwierdziły wyniki badań alkomatem, który wykazał blisko 3 promile w wydychanym powietrzu.
Na dodatek okazało się, że 35-letni mieszkaniec gminy Nysa nie ma prawa jazdy, które zabrano mu za jazdę pod wpływem alkoholu i jest poszukiwany listem gończym w związku z zasądzoną wcześniej karą pozbawienia wolności.
Mężczyznę przewieziono do zakładu karnego. Oprócz zasądzonej wcześniej kary, za przestępstwo w warunkach recydywy grozi mu dodatkowa kara pięciu lat pozbawienia wolności.