Kolejna część programu profrekwencyjnego. Premier: Już wkrótce

Na terenach wiejskich o wiele mniej osób uczestniczy w wyborach, a przecież głos musi być tak samo ważny w gminach miejsko-wiejskich, jak i w dużych miastach. Niebawem przedstawimy kolejną część naszego programu profrekwencyjnego - zapowiedział na Facebooku premier Mateusz Morawiecki.

Wybory parlamentarne już niedługo
Filip Błażejowski/ Gazeta Polska

Premier przypomniał, że wczoraj rząd ogłosił program profrekwencyjny. "Na terenach wiejskich o wiele mniej osób uczestniczy w wyborach, a przecież Polska jest tak samo ważna i głos musi być tak samo ważny w gminach miejsko-wiejskich, jak i w dużych miastach. Dlatego zaprezentowaliśmy pierwszą odsłonę naszego konkursu, a kolejne przedstawimy niebawem" - zapowiedział.

"Ta pierwsza część konkursu dotyczy tego, że gmina nieprzekraczająca 20 tys. mieszkańców - bo tam jest najniższa frekwencja - o najwyższej frekwencji w powiecie otrzyma milion złotych na remont remizy strażackiej" - wyjaśnił. Dodał, że w gminie, w której nie ma remizy pieniądze będą mogły być przeznczone na remont innego budynku użyteczności publicznej.

Podkreślił, że w ten sposób promują demokrację i namawiają Polaków, aby wzięli udział nie tylko w wyborach, ale także w referendum.

"To bardzo ważny program, bo chodzi o to, aby nasz głos liczył się tak samo niezależnie od tego gdzie mieszkamy. Wszyscy powinniśmy sekundować temu, aby frekwencja była podobna i aby nasz kraj uzyskał właściwą reprezentację w Sejmie"

- podsumował szef rządu. 

 Źródło: niezalezna.pl, pap

 

Wczytuję ocenę...
Komentarze (8)
Anonim 03.10.2023 18:52
Drogi gminne na terenach popegeerowskich niech też remontują. Moja droga nie widziałą remontu odkąd ją wylano 40 lat temu. Tylko dziury zasypują jak już nie da się ich ominąć, a do tego robią to żwirem tak beznadzejnej jakości, że szkoda gadać, po paru miesiącach znowu dziura.
Anonim 04.10.2023 10:43
Sracz można uprzątnąć bo śmierdzi . Ale też można wyperfumować dezodorantami . Gumno jest ale perfumowane . I to jest bardzo dobra koncepcja .
Anonim 03.10.2023 18:42
Po prostu wprowadzić obowiązek uczestnictwa w wyborach tak jak to jest w KRLD . Bo gacie pełne co ?
Antydekiel 03.10.2023 19:17
"Obecnie przymus wyborczy istnieje w Singapurze, Australii i Belgii. We Włoszech przymus wyborczy istnieje, lecz nie ma możliwości egzekwowania go ze względu na brak przepisów wykonawczych. Najczęstszą sankcją za niepodporządkowanie się temu prawu, jest grzywna".
Anonim 03.10.2023 18:35
Już dawno tak się nie liczy. Rekalkulacji okręgów nie było ponad 10 lat. A ludność się pozmieniała pomiędzy miejscowościami. Na razie górą nasi, ale mało to uczciwe mimo wszystko.
Zobacz wszystkie »
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo