Wyszukiwanie

Wpisz co najmniej 3 znaki i wciśnij lupę
Polska

Gwałciciel i zabójca dostał dożywocie

Sąd Okręgowy w Toruniu skazał dziś na łączną karę dożywocia 57-letniego Andrzeja G., który zabił i zgwałcił mężczyznę, a także dopuścił się gwałtów na dwóch mężczyznach i małoletnim chłopcu. Już za zabójstwo sąd wymierzył dożywocie.

Autor: redakcja

Za pozostałe zarzucane mu czyny oskarżony otrzymał kary od pięciu do 12 lat pozbawienia wolności. Andrzej G. po odbyciu kary, czyli po ewentualnym warunkowym przedterminowym zwolnieniu z więzienia, zostanie umieszczony w zakładzie psychiatrycznym.

Sąd w toku procesu wykazał, że oskarżony w nocy z 11 na 12 sierpnia 2016 r. zgwałcił i zamordował na toruńskich Wrzosach mężczyznę. Zmasakrowane ciało znaleziono w lesie, a zgon spowodowało wykrwawienie i wstrząs krwotoczny. 12 sierpnia oskarżony zgwałcił 13-letniego chłopca, a dwa dni później dopuścił się tego samego czynu na dorosłym, pijanym mężczyźnie. Wcześniej, w maju 2016 roku, dwukrotnie doprowadził do obcowania płciowego innego mężczyznę.

Ze względu na drastyczność zarzuconych oskarżonemu czynów proces toczył się z wyłączeniem jawności, niejawne dla publiczności było ustne uzasadnienie wyroku. Sąd jedynie przedstawił informację, na czym opierał się przy wymierzaniu kary.

Wyrok jest nieprawomocny.

Autor: redakcja

Źródło: PAP, niezalena.pl