– Nie podzielam zastrzeżeń konstytucyjnych. To rozwiązanie zgodne z Konstytucją. Muszę powiedzieć jedno. Czas najwyższej kasty dobiega końca. Przywracamy uczciwość, służbę i stawiamy na ogromną większość uczciwych sędziów, których nie brakuje w polskich sądach. Będą mieli godną reprezentację w KRS i będziemy dbać o dobry wizerunek i standardy polskiego sądownictwa – ocenił minister sprawiedliwości.
Wczoraj, - jak informowaliśmy na niezalezna.pl Krajowa Rada Sądownictwa przyjęła stanowisko ws. projektu noweli ustawy o KRS autorstwa resortu sprawiedliwości.
Wskazaliśmy na szereg punktów, które powodują, że projekt ten jest niezgodny z konstytucją
– powiedział rzecznik prasowy KRS sędzia Waldemar Żurek.
Nic, że według Konstytucji RP ani Krajowa Rada Sądownictwa, ani Sąd Najwyższy nie orzekają w sprawach zgodności z ustawą zasadniczą. KRS może jedynie wystąpić do TK w tej sprawie.