Wyszukiwanie

Wpisz co najmniej 3 znaki i wciśnij lupę
Polska

„Tam siedzą osoby, które są jeszcze od Gierka. Kolejny kur… absurd!” NOWE NAGRANIE

Redakcja portalu niezalezna.pl i vod.gazetapolska.pl ujawnia nowe nagranie z taśm prawdy.

Autor: rz, pk

Redakcja portalu niezalezna.pl i vod.gazetapolska.pl ujawnia nowe nagranie z taśm prawdy. Na niepublikowanych dotąd nagraniach Radosław Sikorski zastanawia się, co zostawi po sobie w MSZ-ecie i kto przejmie po nim stanowisko. Jak stwierdza, chciałby jedynie, by resort przejął po nim „ktoś rozsądny, kto nie rozp…li wszystkiego”. Ponadto Sikorski chwali się też byłemu ministrowi finansów oszczędnościami, jakie wprowadził w MSZ-ecie, jednocześnie przyznając, że „zaoszczędził tam, gdzie jest kurz, jakieś zbędne wydatki”, a „odciążył miliony po to, żeby był wypas, tam gdzie powinien być”.

Jak informowaliśmy już wczesniej, na jednym z amerykańskich serwerów dostępne są cztery pełne nagrania, które jedynie we fragmentach w czerwcu 2014 r. ujawnił tygodnik „Wprost”. Do dziś, żadna z rozmów nie została jeszcze nigdy w całości ujawniona. Na łamach portalu niezalezna.pl publikujemy nowe, nieznane dotąd wątki z taśm prawdy.
 

Tygodnik „Gazeta Polska” w środowym wydaniu podał adres internetowy, z którego można było ściągnąć nagrania.
LINK TUTAJ (https://www.dropbox.com/sh/avug6tfu2korex7/AAC9m_yjsprgK9BgszFXHAVOa)
W wyniku dużego zainteresowania serwer na którym znajdowały się pliki został przeciążony.
 
Na publikowanych przez portal niezalezna.pl nagraniach pojawia się m.in. opisywany przez „Gazetę Polską Codziennie” wątek dotyczący koncepcji likwidacji siedzib Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji . Na zapisie audio rozmów z restauracji „Sowa i Przyjaciele” oraz Amber Room, znajdują się obszerne fragmenty rozmowy między Sikorskim a Rostowskim ze stycznia 2014 r., dotąd nieznane opinii publicznej. Jedno z nagrań dotyczy właśnie majątku kontrolowanego przez ludowców.
 

W rozmowie na temat oszczędności dotyczących siedzib WPHiI-u, Sikorski mówi: „utrzymuje się etaty, a tam siedzą osoby, które są tam jeszcze od Gierka”. „W Kolonii, Montrealu ja sprzedaję swoją siedzibę, a oni swojej nie sprzedają […] Swoją ambasadę ma MSZ i MG. Kolejny kur… absurd!” – denerwuje się szef MSZ-etu. „Kiedyś tam [w WPHiI] pracowało trzydzieści, czterdzieści osób, dzisiaj trzy, w wypasionym budynku” – wylicza. Sikorski tłumaczy koledze, że namawiał Donalda Tuska, by doprowadził do likwidacji tych jednostek przy okazji zmiany lidera PSL-u, któremu w ramach renegocjacji umowy koalicyjnej PO przyznałaby Ministerstwo Transportu i Infrastruktury, a nie gospodarki. Dzięki temu szef MG z nadania PO mógłby siedziby WPHiI zlikwidować. „Można było to zrobić, mówiłem Donaldowi, żeby to zrobił” – relacjonuje Rostowskiemu minister spraw zagranicznych.

POSŁUCHAJ NAGRANIA:

Autor: rz, pk

Źródło: niezalezna.pl,vod.gazetapolska.pl

Wesprzyj niezależne media

W czasach ataków na wolność słowa i niezależność dziennikarską, Twoje wsparcie jest kluczowe. Pomóż nam zachować niezależność i kontynuować rzetelne informowanie.

* Pola wymagane