Wyszukiwanie

Wpisz co najmniej 3 znaki i wciśnij lupę
Polska

Protest Polaków przed niemiecką ambasadą

„1 IX1939: WASI OJCOWIE WASZE MATKI uczynili to Polsce, Europie i światu” - pod tym hasłem w niedzielę 1 września o godz. 15:00, w rocznicę barbarzyńskiej napaści Niemiec na Polskę, stowarzyszenie Polska Grupa Londyn „PogLond” wraz ze stowarzyszeniem

Autor:

„1 IX1939: WASI OJCOWIE WASZE MATKI uczynili to Polsce, Europie i światu” - pod tym hasłem w niedzielę 1 września o godz. 15:00, w rocznicę barbarzyńskiej napaści Niemiec na Polskę, stowarzyszenie Polska Grupa Londyn „PogLond” wraz ze stowarzyszeniem „Patriae Fidelis” przeprowadzą pikietę pod ambasadą niemiecką w Londynie (23 Belgrave Square SW1X 8PZ).
 
„Celem pikiety jest protest przeciwko planowemu zakłamywaniu historii II wojny światowej przez państwo niemieckie. Czego kulminacją jest wyprodukowanie i wyemitowanie filmu obrażającego pamięć żołnierzy Polski Podziemnej”
– poinformował portal niezalezna.pl Sławomir Wróbel, jeden z organizatorów.

Poniżej dalsza część oświadczenie organizatorów protestu przed niemiecką ambasadą w Londynie:

„Jest nie mającą precedensu bezczelnością próba czynienie ofiar z katów i przedstawianie faktycznych ofiar jako współsprawców holocaustu najcięższej zbrodni II wojny światowej. Dlatego podczas pikiety zamierzamy wręczyć przedstawicielowi ambasady niemieckiej list protestacyjny oraz wydany przez szwajcarskie wydawnictwo po raz pierwszy po niemiecku „Raport rotmistrza Pileckiego z Oświęcimia”. Tym gestem przypominamy Niemcom nie tylko okropność zbrodni II wojny światowej, ale i o tym jakiej narodowości byli ci, którzy ich dokonywali. Jednocześnie chcemy zaakcentować, że jako naród polski w duchu chrześcijańskiego przebaczenia wybaczyliśmy Niemcom nieludzkie postępowanie przynajmniej dwukrotnie. Pierwszy raz w 1965 r. poprzez list biskupów polskich do niemieckich, drugi raz w Krzyżowej w XI 1989 r. podczas spotkania szefów rządów. Nie możemy jednak zgodzić się na świadome i systematyczne zakłamywanie historii. Dobitnie stwierdzamy: Nie byłoby krzywd przymusowych przesiedleń bez niemieckiego ataku na Polskę o świcie 1 IX 1939 r.
 
Ze względu na coraz liczniejsze próby przenoszenia odpowiedzialności za zbrodnie wojenne z Niemców na nazistów chcemy też zapytać: W jakim języku wykonany jest napis „Arbeit macht frei” nad bramą niemieckiego obozu zagłady w Oświęcimiu ? Jest to język nazistowski czy niemiecki? Obserwując zmiany w ocenie win za parę lat może, będziemy informowani, że jest to napis polski...  Przecież wedle tego trendu, to Polacy są największymi antysemitami na świecie. Przekonania tego nie zakłóca fakt, iż to Polacy zajmują pierwsze miejsce na liście Sprawiedliwych wśród Narodów Świata”. Jest nas tam dwunastokrotnie więcej niż Niemców, pomimo że Polska była jedynym państwem w Europie, gdzie za pomoc Żydom groziła kara śmierci. Z filmu „Nasze matki, Nasi ojcowie” wyprodukowanego przez NIEMIECKĄ PAŃSTWOWĄ telewizję wyłania się jednak obraz Polaków, którego autorstwa nie powstydziłby się minister propagandy III Rzeszy Joseph Goebbels.

Dlatego zapraszamy do dołączenia się do naszego protestu, tak pojedyncze osoby, jak i zorganizowane środowiska polonijne. Z powodu angielskich regulacji prawnych prosimy o wcześniejsze skonsultowanie z nami ewentualnej treści transparentów oraz nie przynoszenie świeczek, rac, petard i tym podobnych akcesoriów. Ze względu na pamięć o ofiarach II wojny światowej prosimy też o stonowany strój. Oczywiście zachęcamy do przyniesienia ze sobą polskich flag oraz innych polskich emblematów narodowych. Najbliższe stacje metra to Hyde Park oraz Sloane Square.

Na zakończenie jako stowarzyszenie: Polska Grupa Londyn „PogLond” pragniemy gorąco podziękować inicjatorom demonstracji pod siedzibą BBC  przeciwko emisji fałszującego historię filmu „Nasze matki, nasi ojcowie”.https://www.facebook.com/profile.php?id=550251012#!/events/435199123261633/?fref=ts
 
Jeszcze Polska nie zginęła.

Autor:

Źródło: niezalezna.pl

Wesprzyj niezależne media

Ten materiał powstał dzięki wsparciu Czytelników. Pomóż nam pisać dalej

NAJNOWSZE Polska