Spośród 10 komitetów wyborczych, które wyraziły taką gotowość, do Okręgowej Komisji Wyborczej w Rzeszowie nie zgłosili się przedstawiciele: Samoobrony Odrodzenie, Stronnictwa Ludowego "Ojcowizna" i Polskiej Partii Piratów.
Zarejestrowani zostali: Zdzisław Pupa (Prawo i Sprawiedliwość), Mariusz Kawa (Koalicyjny Komitet Wyborczy PO-PSL), Kazimierz Ziobro (Solidarna Polska), Ewa Kantor (Komitet Wyborczy Wyborców Ewy Kantor) i Ireneusz Dzieszko (KWW Prawica Podkarpacka).
Rejestracja kandydatów partii Polska Jest Najważniejsza Andrzeja Marcińca i Samoobrony Józefa Habrata odbędzie się w środę.
Pupa był posłem Akcji Wyborczej Solidarność w latach 1997-2001 oraz senatorem PiS VII kadencji. Jest absolwentem Akademii Rolniczej w Krakowie, prowadzi gospodarstwo rolne. Działacz NSZZ Rolników Indywidualnych "Solidarność".
Wybory uzupełniające do Senatu w okręgu obejmującym powiaty: dębicki, kolbuszowski, mielecki, ropczycko-sędziszowski i strzyżowski, stały się konieczne po tym, gdy dotychczasowy senator PiS Władysław Ortyl został marszałkiem woj. podkarpackiego. Głosowanie odbędzie się 8 września.