Wyszukiwanie

Wpisz co najmniej 3 znaki i wciśnij lupę
Reklama
Polityka

"Pamiętam czasy, kiedy rodzinom odbierano dzieci z powodu biedy". Dróżdż o znamiennym przemówieniu w Końskich

Dobrze pamiętam czasy sprzed ośmiu lat, kiedy byłam pracownikiem administracyjnym sądu, kiedy z piątką dzieci z mężem borykaliśmy się z wieloma problemami i trudnościami. Pamiętam to, kiedy wspierałam rodziny wielodzietne, którym odbierano dzieci z powodu biedy. Wróciły tamte wspomnienia - komentuje wystąpienie marszałek Elżbiety Witek w Końskich Beata Drózdż, kandydatka na posła X kadencji.

am

W sobotę w Końskich (woj. świętokrzyskie) Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło "osiem konkretów", na które składa się wprowadzenie emerytur stażowych - 38 lat dla kobiet i 43 dla mężczyzn, program modernizacji i rewitalizacji bloków "Przyjazne osiedle", "Darmowe autostrady", program "Lokalna półka" - zakładający obowiązek oferowania w marketach minimum 2/3 owoców, warzyw, produktów mlecznych, mięsa i pieczywa pochodzących od lokalnych dostawców, program finansowania wycieczek dla uczniów "Bon szkolny - poznaj Polskę". PiS zapowiedział też program poprawy żywienia pacjentów w szpitalach "Dobry posiłek", program darmowych leków dla seniorów 65+ oraz dzieci do 18. roku życia i program 800+.

Reklama

Po konwencji, niezalezna.pl rozmawiała z kandydatami na posłów X kadencji. Wydarzenie skomentowała prezes Forum S.A. Beata Dróżdż, ósemka listy Prawa i Sprawiedliwości w okręgu nr 10.

- Każdemu z kandydatów potrzebne były te wystąpienia. Do mnie najbardziej przemówiło pani marszałek. Dobrze pamiętam czasy sprzed ośmiu lat, kiedy byłam pracownikiem administracyjnym sądu, kiedy z piątką dzieci z mężem borykaliśmy się z wieloma problemami i trudnościami. Pamiętam to, kiedy wspierałam rodziny wielodzietne, którym odbierano dzieci z powodu biedy. Wróciły tamte wspomnienia - słyszymy.

- Ważne jest, byśmy zrobili wszystko, by te czasy nie wróciły. Teraz żyjemy w bezpiecznej Polsce. Chcemy, by było tak przez kolejne lata - dodaje.

Dopytywana o subiektywnie najważniejszy postulat, wskazuje na propozycję emerytur stażowych.  - Dla tych, którzy zaczynali pracę po szkole zawodowej w wieku 18 lat, dziś mają za sobą wiele lat pracy, często ciężkiej pracy. Im po prostu należy się taki sposób naliczania emerytury - uzasadnia.

Akademia Demokracji

Dopytujemy również o inicjatywę Akademii Demokracji.

- Do tej pory przeszkoliliśmy blisko 5,5 tysiąca osób na 61 szkoleniach.  Odbywały się w całej Polsce, odwiedziliśmy każde województwo - relacjonuje Dróżdż.

Podkreśla, że „obecnie urywają się telefony”. - Padają prośby o przeprowadzenie dodatkowych szkoleń. Wszystkich zapraszamy do udziału w webinarze, który odbędzie się prawdodpobnie 30 września. Warto zgłębić wiedzę, przygotować się, zwrócić uwagę na istotne szczegóły - zapowiada.

I dalej: „to było dla mnie wielkie doświadczenie. Na szkoleniach spotkaliśmy ludzi, którzy w komisjach pracowali już po kilkanaście razy. Dzielili się z nami swoimi spostrzeżeniami. Tym, co może zakłócić przebieg wyborów”.

Akademia Demokracji to projekt Fundacji Niezależne Media, którego podstawowym zadaniem jest podniesienie świadomości obywatelskiej oraz umocnienie standardów demokratycznych w Polsce.

Akademia Demokracji - kontakt: 

Strona internetowa: akademia-demokracji.pl

Facebook: Akademia Demokracji

Twitter: Akademia Demokracji

am

Reklama