Sprawdź gdzie kupisz Gazetę Polską oraz Gazetę Polską Codziennie Lista miejsc »

Trzaskowski składa „puste obietnice” w sprawie budowy metra. ZOBACZ SPOT

Kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Warszawy Rafał Trzaskowski składa "puste obietnice" ws. budowy kolejnych linii metra - ocenili dziś członkowie sztabu wyborczego kandydata Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy Patryka Jakiego.

twitter.com/pisorgpl

Szef oraz rzecznik sztabu Jakiego - Oliwer Kubicki i Jacek Ozdoba - zaprezentowali na briefingu prasowym spot wyborczy, w którym zostały przytoczone archiwalne wypowiedzi obecnej prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz oraz Trzaskowskiego dotyczące metra. Jak mówili, spot "obrazuje stopień hipokryzji" polityka Platformy.

Na filmie znajduje się m.in. wypowiedź Gronkiewicz-Waltz, że jej zdaniem w ciągu dwóch kadencji uda się wybudować drugą linię metra. Wskazano, że Trzaskowski - jako szef sztabu Gronkiewicz-Waltz - wspierał obecną prezydent stolicy oraz że minęło 12 lat, a obietnica nie została spełniona.

Kubicki stwierdził, że PO jest partią "pustych obietnic". Jako przykład podał właśnie stan budowy warszawskiego metra.

Widzimy to, jak na dłoni w Warszawie, gdzie już w 2006 r. Gronkiewicz-Waltz, wspierana przez polityków PO, obiecywała, że w dwie kadencje ukończy drugą linię metra. Minęła trzecia kadencja - druga linia metra nie jest skończona" - mówił szef sztabu Jakiego. Według, niego PO nie potrafiła ukończyć planów rozbudowy metra, bo "po prostu nie potrafi tego zrobić".

Dodał, że Platforma jest partią, "która odłożyła budowę metra - kolejnych linii - nawet do 2040 r., co jest zapisane w oficjalnych dokumentach miejskich". Powołał się tym samym na pismo, które otrzymał radny PiS Dariusz Lasocki, od Metra Warszawskiego, a w którym napisano, że "obecnie w WPF (Wieloletniej Prognozie Finansowej) m.st. Warszawy na lata 2018-2045, nie są przewidziane wydatki na realizację odcinka III linii w kierunku Gocław".

Kubicki zarzucił również Trzaskowskiemu składanie "pustych obietnic" ws. budowy "trzeciej, czwartej, a nawet piątej linii metra".

Na początku kampanii wyborczej kpił z pomysłów rozbudowy metra, być może wiedząc, że Warszawa wcale rozbudowy metra nie planuje. Kiedy zobaczył, że warszawiacy uważają za oczywiste, że metro należy rozbudowywać, jako podstawowy środek transportu pomiędzy dzielnicami w Warszawie, raptownie zmienił zdanie. Jest politykiem nieobliczalnym, zmieniającym zdanie, niepewnym

- podkreślił szef sztabu kandydata Zjednoczonej Prawicy.

Zdaniem Ozdoby, podczas dzisiejszej konwencji Koalicji Obywatelskiej, która inaugurującej kampanię wyborczą do samorządu, " po raz kolejny PO będzie obiecywała gruszki na wierzbie".

Słowa wypowiadane dzisiaj przez Trzaskowskiego są niczym innym, jak tylko obiecankami Hanki i Rafała - dodał.

 



Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Rafał Trzaskowski #PO #Puste Obietnice #metro. #Warszawa #wybory #PiS #sztab

redakcja