- Nie znajduję słów przyzwoitych do tego co robią rządzący w tej sprawie! Zróbcie coś w końcu! Koordynatorzy, politycy z komisji ds. służb specjalnych, marszałkowie, premierzy, posły, senatory… lenie - napisał prof. Sławomir Cenckiewicz na portalu X odnosząc się do ucieczki zatrzymanych szpiegów. Zaapelował też o podjęcie działań w tej sprawie do prezydenta Andrzeja Dudy. -Niech sędziowie będą w elementarny sposób weryfikowani! Bo nam szpiegów do przeklętej ojczyzny szpiegostwa odsyłają! - podkreślił.
Ukrainiec Jarosław B., Białorusinka Marija M. i nieletni Polak Artur M. należący do rosyjskiej siatki szpiegowskiej działającej w Polsce "zniknęli z radarów" krajowych służb - alarmuje dzisiejsza "Rzeczpospolita". Trójka skazana była na od ponad roku do półtorej roku pozbawienia wolności, jednak sąd uchylił im wcześniej areszt. Szpiedzy skorzystali z okazji i po wyroku zniknęli, nie wiadomo gdzie.
Marcin Dobski, dziennikarz TV Republika, opublikował na portalu X wpis w którym podkreślił, że "wyraźnie widać, że trzeba zacząć sprawdzać sędziów, skoro wypuszczają szpiegów z aresztu".
"Historia Szmydta powinna wszystkich nauczyć uważności"
– dodał.
Z kolei prof. Sławomir Cenckiewicz zwrócił uwagę, że rządzący nie podjęli żadnych konkretnych działań w tej sprawie.
"Nie znajduję słów przyzwoitych do tego co robią rządzący w tej sprawie! Opozycja także - nikt z Was nie złożył poprawek do dysfunkcyjnych regulacji prawnych dotyczących sędziów! Nikt! Zróbcie coś w końcu! Koordynatorzy, politycy z komisji ds. służb specjalnych, marszałkowie, premierzy, posły, senatory… lenie!"
– zaapelował.
Wskazał, że sędziowie powinni być "w elementarny sposób weryfikowani, bo nam szpiegów do przeklętej ojczyzny szpiegostwa odsyłają".
"Panie Prezydencie niech Pan weźmie to w swoje ręce bo się nie doczekamy!"
– zwrócił się do prezydenta Andrzeja Dudy prof. Cenckiewicz.
Z kolei Michał Rachoń, dyrektor programowy TV Republika, przypomniał, że "wszyscy się odpalili kiedy sędzia Szmydt okazał się ruskim konfidentem".
"Tydzień oburzonka, wzajemnego przerzucania się winą przez płot i cyk do następnego tematu. A tak jak sędziowie, tak cała grupa ważnych postaci polskiego życia publicznego nadal z zasady i bez weryfikacji ma dostęp do tajemnic państwa. Bo Sejm RP już zapomniał czym się oburzał jeszcze chwilę temu"
– stwierdził.
Nie znajduję słów przyzwoitych do tego co robią rządzący w tej sprawie! Opozycja także - nikt z Was nie złożył poprawek do dysfunkcyjnych regulacji prawnych dotyczących sędziów! Nikt!
— Sławomir Cenckiewicz (@Cenckiewicz) June 17, 2024
Zróbcie coś w końcu! Koordynatorzy, politycy z komisji ds. służb specjalnych, marszałkowie,… https://t.co/ZhpAJj12aj
Wszyscy się odpalili kiedy sędzia Szmydt okazał się ruskim konfidentem.
— michal.rachon (@michalrachon) June 17, 2024
Tydzień oburzonka, wzajemnego przerzucania się winą przez płot i cyk do następnego tematu.
A tak jak sędziowie, tak cała grupa ważnych postaci polskiego życia publicznego nadal z zasady i bez weryfikacji… https://t.co/37dK7rdTLp