Tajemnice sędziego, agenta Łukaszenki » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

Sejm wznowił obrady. Dziś m.in. o aborcji

Po godz. 9 Sejm wznowił obrady. W popołudniowym bloku głosowań posłowie zdecydują o losie czterech projektów ustaw ws. aborcji, o których dyskutowano wczoraj. Posłowie wysłuchają też informacji ministra spraw zagranicznych na temat śmierci polskiego wolontariusza w Strefie Gazy.

Sejm RP
Tomasz Hamrat - Gazeta Polska

Posłowie na początku obrad zajmą się projektem nowelizacji ustawy o Krajowej Administracji Skarbowej, który zakłada, że importerzy cyny, tantalu, wolframu oraz złota będą musieli zagwarantować, aby wszystkie dostawy tych towarów pochodziły z odpowiedzialnych źródeł oraz z obszarów, które nie są objęte wojną.

Sejm przeprowadzi też pierwsze czytanie rządowego projektu nowelizacji ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych; wprowadza on dla przedsiębiorców urlop od składek na ubezpieczenia społeczne przez jeden miesiąc w ciągu roku, które będą opłacane za nich z budżetu państwa.

Posłowie wysłuchają także informacji ministra spraw zagranicznych na temat śmierci wolontariusza Damiana Sobola, który niósł pomoc humanitarną ofiarom konfliktu w Strefie Gazy.

Odbędą się głosowania

Po południu zaplanowano blok głosowań. Posłowie zdecydują m.in. o losie czterech projektów ustaw ws. aborcji, o których dyskutowano w czwartek. Podczas dyskusji złożono wniosek o odrzucenie wszystkich czterech projektów.

Marszałek Sejmu Szymon Hołownia zapowiedział w środę, że jeśli Sejm zdecyduje o skierowaniu projektów ustaw ws. aborcji do komisji nadzwyczajnej, to ta komisja zostanie powołana jeszcze w piątek. Komisja ma liczyć 27 członków: 11 z PiS, 9 z KO, po 2 z PL2050 i PSL i Lewicy oraz 1 z Konfederacji.

Posłowie w piątkowych głosowaniach zdecydują też, czy wysłuchają informacji prezesa Rady Ministrów w sprawie "przyjęcia bez sprzeciwu i dyskusji propozycji zmian traktatowych Parlamentu Europejskiego na posiedzeniu Rady Unii Europejskiej w dniu 18 grudnia 2023 r".

Sejm ma też głosować nad odwołaniem członków Komisji do spraw reprywatyzacji nieruchomości warszawskich

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Sejm #polityka #aborcja #Polska

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
az
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo