"Laur Niepodległości" to album, który powinien znaleźć się w prywatnej biblioteczce każdego patrioty i miłośnika historii. Dzieje "Gazety Polskiej" (ale też i całej Ojczyzny) w okresie międzywojennym, to niezwykle interesująca opowieść, pozwalająca przenieść się w czasie. Agnieszka Kowalczyk tę niezwykłą historię przekazała na 900 stronach. Album poświęcony "Gazecie Polskiej" to II Rzeczpospolita w soczewce.
Redaktor naczelny "Gazety Polskiej" i "Gazety Polskiej Codziennie" Tomasz Sakiewicz przekazał album wiceministrowi rolnictwa i rozwoju wsi Rafałowi Romanowskiemu:
W okresie II Rzeczypospolitej, 30 października 1929 roku, została powołana do życia „Gazeta Polska” stanowiąca główny organ prasowy obozu piłsudczyków. Dziejom tego międzywojennego pisma poświęcona została obszerna publikacja albumowa – "Laur niepodległości".
„Gazeta Polska” w latach 1929-1939 pozwala współczesnym Polakom zanurzyć się w żywy nurt historii odrodzonej ojczyzny i wsłuchać w głosy współtwórców Niepodległej – Józefa Piłsudskiego, Ignacego Mościckiego, Walerego Sławka, Kazimierza Sosnkowskiego, Józefa Becka, Eugeniusza Kwiatkowskiego… oraz największych ówczesnych indywidualności twórczych – Zofii Nałkowskiej, Poli Gojawiczyńskiej, Zofii Kossak-Szczuckiej, Kazimierza Wierzyńskiego, Juliusza Kadena-Bandrowskiego i wielu, wielu innych. Bohaterami tej książki są ludzie czynu, którzy w czas Wielkiej Wojny walczyli o niepodległość u boku Józefa Piłsudskiego, a po jej odzyskaniu kształtowali nowe oblicze Rzeczypospolitej tak w sferze społeczno-politycznej i gospodarczej, jak i na płaszczyźnie kulturalnej i literackiej.