Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Te medale zazwyczaj dostają dorośli. Prezydent Andrzej Duda odznaczył dziś małych bohaterów

Prezydent Andrzej Duda odznaczył dziś czworo dzieci Medalami za Ofiarność i Odwagę. Oznaczenia otrzymali: Julka, Dawid, Michał i Maciek za to, że "umieli zachować się w sposób wyjątkowy i uratować innych”.

twitter.com/prezydentpl

6-letni Maciek Gacek zauważył na parapecie jednego z mieszkań na pierwszym piętrze chłopca bez opieki; przewidział, że malec spadnie, podbiegł pod okno i złapał trzylatka, ratując go przed upadkiem z wysokości.

8-letni Michał Krupa usłyszał, że jego ciężarna siostra została zaatakowana, odwrócił uwagę napastnika, który się spłoszył, ale przed ucieczką zdążył jeszcze zaatakować chłopca nożem.

9-letnia Julka Pawlak ochroniła swoim ciałem młodszego brata, który był w grupie dzieci zaatakowanych przez agresywne psy; sama doznając przy tym licznych obrażeń, z powodu których trafiła do szpitala.

12-letni Dawid Wroniszewski pomógł wydostać się z płonącego budynku siostrze, mamie i cioci; wcześniej przedzierając się przez ścianę ognia i raniąc przy wybijaniu szyby.

"Zazwyczaj ordery i odznaczenia przyznawane są dorosłym ale są sytuacje, że i dziecko, osoba bardzo młoda może zasłużyć na to, by otrzymać wyjątkową nagrodę od państwa polskiego"

– powiedział Andrzej Duda podczas spotkania z dziećmi "Bezpieczne Wakacje z Parą Prezydencką".

"Te właśnie odznaczenia, Medale za Ofiarność i Odwagę zazwyczaj dostają dorośli, najczęściej policjanci, strażacy, żołnierze, za ratowanie życia ludzkiego, za wyjątkowe poświęcenie i wyjątkowe bohaterstwo. Dzisiaj te odznaczenia dostaną dzieci, Julka, Dawid, Michał i Maciek za to, że w sytuacjach trudnych, ekstremalnych umieli zachować się w sposób wyjątkowy, umieli uratować innych" - wskazał.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#prezydent #Andrzej Duda #medale #dzieci #medal za ofiarność i odwagę

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
redakcja
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo