Wyszukiwanie

Wpisz co najmniej 3 znaki i wciśnij lupę
Polityka

Milion szczepionek z Polski dla Australii. Ambasador: To wielka pomoc i główna wiadomość w TV

Jeden milion dawek szczepionki przeciwko COVID-19 firmy Pfizer strona polska odsprzedała walczącej z pandemią Australii. Australijskie władze dziękują za okazane wsparcie. - Dla pogrążonej w lockdownach Australii to wielka pomoc - i główna wiadomość w TV - napisał na Twitterze ambasador RP w Canberze, Michał Kołodziejski.

Autor:

Polska odsprzedała nonprofit milion dawek szczepionki Pfizera walczącej z epidemią COVID-19 Australii. Preparat trafi przede wszystkim do stanu Nowa Południowa Walia. 

Premier Australii, Scott Morrison, wyjaśnił, że 530 tys. dawek z nowej dostawy z Polski otrzymają osoby w wieku od 20 do 39 lat ponieważ na tę grupę wiekową przypada większość nowych przypadków infekcji.

Pozostałe dawki mają być rozdysponowane w innych australijskich stanach i terytoriach.

Strona australijska z wdzięcznością przyjeła okazane przez Polskę wsparcie. Premier Morrison dziękował za to szefowi polskiego rządu, Mateuszowi Morawieckiemu.

Ambasador RP w Canberze, Michał Kołodziejski, zauważył, że pomoc Polski dla Australii stała się główną wiadomością w mediach.

- Zakupy, jakich dokonaliśmy, pozwalają zabezpieczyć potrzeby naszych obywateli i wspierać innych w potrzebie. To odpowiedzialna i solidarna polityka - napisał na Twitterze polski minister zdrowia, Adam Niedzielski. 

Autor:

Źródło: Twitter.com, niezalezna.pl

Wesprzyj niezależne media

Ten materiał powstał dzięki wsparciu Czytelników. Pomóż nam pisać dalej

AKTUALNE PETYCJE

NAJNOWSZE Polityka