Clifford Chance i kagiebiści od remontu Tu-154 » czytaj więcej w Gazecie Polskiej! Więcej »

Cywilizacja śmierci wkracza do Sejmu

Do Sejmu wpłynęły już wszystkie zapowiadane przez kluby projekty ustaw w sprawie aborcji. Według Szymona Hołowni, prace nad nimi rozpoczną się tuż po lub tuż przed wyborami samorządowymi 7 kwietnia.

Sejm
Zbyszek Kaczmarek - Gazeta Polska

"Czekaliśmy, aż wszyscy, którzy chcą, złożą swoje projekty" - powiedział marszałek na briefingu w Ciechanowie. "Pytałem wczoraj Konfederację, czy chce złożyć projekt, powiedziała, że nie. PiS nie zgłosił żadnego projektu, a więc mamy dzisiaj komplet propozycji" - poinformował.

Pytany, kiedy Sejm będzie procedować projekty ustaw dot. aborcji, Hołownia odparł: "Umówiliśmy się, że na pierwszym posiedzeniu Sejmu po wyborach samorządowych wszystkie te projekty zostaną rozpatrzone".

Jestem gotowy, abyśmy w Sejmie te projekty procedowali, albo na pierwszym posiedzeniu po wyborach, albo na ostatnim posiedzeniu przed wyborami samorządowymi. Z mojej strony na pewno nie będzie żadnego blokowania niczego. Przeciwnie, uważam, że te projekty powinny być jak najszybciej w Sejmie czytane

– podkreślił.

W Sejmie znajdują się cztery projekty ws. aborcji, a także kilka dotyczących antykoncepcji. Pod koniec stycznia do Sejmu wpłynął projekt grupy posłów klubu parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej w sprawie aborcji, który zakłada, że osoba w ciąży ma prawo do świadczenia zdrowotnego w postaci przerwania ciąży w okresie pierwszych 12. tygodni jej trwania. Z kolei w listopadzie Lewica złożyła dwa projekty ws. liberalizacji przepisów aborcyjnych. Jeden z nich częściowo depenalizuje aborcję i pomoc w niej, drugi umożliwia przerwanie ciąży do końca 12. tygodnia jej trwania.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Szymon Hołownia #parlament #Sejm

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
mk
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo