Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Dziennikarz zapytał posłankę o kontakty i rozmowy. Hennig-Kloska zapowiada kroki prawne

Sprawa wiatrakowej wrzutki do ustawy przedstawionej przez posłów KO i PL2050 wciąż budzi wiele pytań. Kilka skierował do posłanki z ugrupowania Szymona Hołowni, Pauliny Hennig-Kloski dziennikarz Wojciech Wybranowski. W odpowiedzi przeczytał m.in, że to "bardzo płytkie insynuacje" i to, że parlamentarzystka rozważa kroki prawne.

Paulina Henning-Kloska
fot. Zbyszek Kaczmarek - Gazeta Polska

Wiatrakowa wrzutka w projekcie ustawy o wsparciu odbiorców energii elektrycznej przedstawionym przez posłów Koalicji Obywatelskiej i Polski 2050 budzi od kilku dni uzasadnione kontrowersje. Pojawiają się hipotezy o autorstwie lobbystów bądź działania pod ich silnym wpływem. 

Projekt ma umożliwić budowę wiatraków w odległości od 300 m od zabudowań. Autorzy projektu zaproponowali też rozszerzenie katalogu inwestycji strategicznych o elektrownie wiatrowe, co oznacza, że nie trzeba będzie analizować zgodności ich lokalizacji z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego.

Paulina Hennig-Kloska, przedstawiana jako "twarz" projektu, to planowana minister klimatu w możliwym rządzie Donalda Tuska. Pytana o to, czy bierze odpowiedzialność za niedoskonałości projektu, zauważyła, że nad ustawą pracował szereg ludzi.

- Jestem wnioskodawcą tego projektu, ale nie jestem reprezentantką wnioskodawców. Dostałam projekt od (szefa klubu KO) Borysa Budki z prośbą o konsultacje, ale głównym autorem jest Platforma Obywatelska. Zostałam również zapewniona, że projekt został skonsultowany również z Lewicą i PSL

– powiedziała.

Hennig-Kloska kilka dni temu została na Twitterze zapytana przez dziennikarza Wojciecha Wybranowskiego o to, czy kontaktowali się z nią "przedstawiciele firm inwestujących w farmy wiatrowe w gminie Dąbrowa i Kazimierzu Biskupim" oraz "czy i co deklarowała Pani inwestorom OZE w kuluarach listopadowych Offshore Wind 2023".

W odpowiedzi posłanka Polski 2050 zaprzeczyła, by brała udział w Offshore Wind 2023 i "nie wie też, kto jest inwestorem w gminach", które wymienił dziennikarz.

-  To zwykłe bardzo płytkie insynuacje z Pana strony. Jeśli pójdzie Pan w nich dalej będę zmuszona sięgnąć po kroki prawne

- zagroziła.

- Proszę nie manipulować. (...) Nie pytałem o programy inwestycyjne, a o spotkania jako poseł z konińskiego  z przedstawicielami firm pana Solorza, które inwestują w OZE w pani okręgu wyborczym. Nie spotykała się Pani z nimi? A propos - jest pani w programie konferencji Offshore Wind 2023 - odparł Wybranowski.

Paulina Hennig-Kloska wciąż widnieje w programie konferencji jako wygłaszająca otwierające wystąpienie.

 

 Źródło: niezalezna.pl

 

#wybory 2023 #Paulina Hennig-Kloska #Wojciech Wybranowski

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
md
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo