Wyszukiwanie

Wpisz co najmniej 3 znaki i wciśnij lupę
Polityka

Będą zmiany w rządzie Tuska? Chodzi o jednego koalicjanta

Nie spodziewajcie się takich zmian w sierpniu - powtarzał Donald Tusk pytany przez dziennikarzy o ewentualne zmiany w rządzie. Chodziło konkretnie o tekę ministerialną dla jednego z koalicjantów. Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz miałaby zostać zastąpiona Szymonem Hołownią z Polski 2050.

Napięcia w relacji Katarzyny Pełczyńskiej-Nałęcz z szefem rządu są znane opinii publicznej od kilku miesięcy. Donald Tusk był wielokrotnie pytany o to, czy przedstawiciel koalicyjnej Polski 2050 znajdzie swoje miejsce w gronie wicepremierów. Ten temat od dawna budzi pytania również o pozycję ugrupowania w rządzie.

Premier odniósł się do tej kwestii również podczas konferencji prasowej.

Ja swoje uwagi na temat pracy pani minister Pełczyńskiej skierowałem do niej w osobistej rozmowie i także na posiedzeniu rządu, ale ja nie należę do tych premierów, którzy narzekają na swoich ministrów na konferencjach prasowych. Wtedy, kiedy uważam, że trzeba dokonać zmiany, to dokonuję tej zmiany

- przekonywał dziennikarzy Tusk.

Pytany o scenariusz, w którym Szymon Hołownia wchodzi do rządu w miejsce Katarzyny Pełczyńskiej-Nałęcz na stanowisku ministra funduszy odparł również:

"Nie spodziewajcie się takich zmian w sierpniu"

 

Źródło: niezalezna.pl

NAJNOWSZE Polityka