Wyszukiwanie

Wpisz co najmniej 3 znaki i wciśnij lupę
,Leszek Galarowicz,
08.09.2022 07:58

UEFA rubelkiem nie wzgardzi

Pecunia non olet – głosi znana łacińska maksyma i dobrze opisuje politykę od lat prowadzoną przez władze światowej i europejskiej piłki. Modelowo wpisuje się w nią ostatnia decyzja UEFA o sprzedaży praw do transmisji Ligi Mistrzów rosyjskiej stacji telewizyjnej.

Z jednej strony nie powinniśmy być tym faktem szczególnie zaskoczeni, wszak wcześniej FIFA podobnie uczyniła np. z prawami do mistrzostw świata w Katarze. Z drugiej – w związku z wcześniej nałożonym wykluczeniem rosyjskich klubów i reprezentacji – robienie biznesu na prawach do transmisji wydaje się niezrozumiałe. Wygląda na to, że wcześniejsze decyzje o sankcjach na rosyjskie kluby i reprezentację były tylko epizodem podyktowanym presją opinii publicznej, a nie realną zmianą władz piłkarskich, dla których wartości moralne wciąż przegrywają z biznesem.

Wesprzyj niezależne media

W czasach ataków na wolność słowa i niezależność dziennikarską, Twoje wsparcie jest kluczowe. Pomóż nam zachować niezależność i kontynuować rzetelne informowanie.

* Pola wymagane