Można ściemniać, byle na wiecu

Zaskakująco brzmiały doniesienia o oddaleniu pozwu Bezpartyjnych Samorządowców przeciwko Donaldowi Tuskowi w trybie wyborczym. Lider KO zarzucał inicjatywie konszachty z PiS, a członkowie organizacji oburzyli się szczególnie na zarzuty o finansowanie ich kampanii wyborczej przez obóz rządzący.

Tusk w sądzie nie przedstawił żadnych dowodów na potwierdzenie swoich tez, a co ciekawe, sąd oddalił pozew w trybie wyborczym, gdyż uznał, że polityk mógł sobie na więcej pozwolić, przemawiając na wiecu. Skoro tak, to jaki jest sens procesów w trybie wyborczym, które reguluje Kodeks wyborczy? Żaden. Politycy robią show, zasypując sądy pozwami i strasząc krytyków, by lepiej siedzieli cicho, bo będą pozwani. Gdy trafia akurat na Tuska, ten może spać spokojnie, bo przecież jego wypowiedź miała wiecowy charakter, a nie informacyjny – uznano. Drogi sądzie: zdecydowana większość opinii wygłaszanych przez polityków na całym świecie nie ma na celu niesienia kaganka oświaty. Wniosek jest prosty – można kłamać, byle na wiecu. I tak powinno brzmieć uzasadnienie wydanej decyzji w sporze Bezpartyjnych Samorządowców z Tuskiem. 

 Źródło: Gazeta Polska Codziennie

#Donald Tusk

Grzegorz Wszołek
Wczytuję ocenę...
Komentarze (9)
Anonim 02.10.2023 08:57
Kutzowi też się zmieniało,-w zależności od sytuacji. Pamiętam jak kiedyś w wywiadzie mówił że jak jedzie na Śląsk to od Częstochowy siedzi w kiblu bo ma sraczkę. Bo nie cierpiał śląska i ślązaków. Zmieniło mu się jak stwierdził że na byciu ślązakiem można zarobić. Motywacia jak u Tuska. Dlatego popierał PO.
Anonim 01.10.2023 18:54
Kto głosuje na niemieckich bandytów z po jest zdrajcą!!!
ANGELA MAKLER 01.10.2023 09:18
CÓŻ STRRASZNEGO UCZYNILI MU CI OKRROPNI POLACY ŻE ON ICH TAK NIENAWIDZI?
Anonim 01.10.2023 10:21
On ma syndrom uniżenia. To człowiek z ptasim mózgiem. Nie jest ani Polakiem ani prawdziwym Niemcem. Jest nikim, zawieszony w próżni kosmicznej. Pozostała mu tylko paląca się nienawiść, w nim samym i do świata zewnętrznego.
pinga 02.10.2023 08:44
Dlaczego od razu nienawidzi. Robi to za co mu płacą..
Zobacz wszystkie »
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo