Wyszukiwanie

Wpisz co najmniej 3 znaki i wciśnij lupę
,Grzegorz Wszołek,
03.10.2022 10:00

Bałtyckie eksplozje i co dalej

Wybuchy na Morzu Bałtyckim, które doprowadziły do rozszczelnienia gazociągów Nord Stream i Nord Stream 2, skłaniają do poważnych pytań o bezpieczeństwo polskiej infrastruktury krytycznej.

Nie ma przypadku w tym, że eksplozje nastąpiły tuż przed uroczystym otwarciem Baltic Pipe, który jest nie na rękę Rosjanom i sprawia, że nie tylko nasz kraj, lecz także cały region Europy Środkowo-Wschodniej uniezależnia się od wschodnich dostaw gazu. Polskie, norweskie i duńskie służby – przy wsparciu NATO – muszą z pełną determinacją chronić inwestycję. Skoro ktoś zdecydował o zniszczeniu własnego projektu, wartego miliardy dolarów, może równie dobrze zaatakować inne. Tym bardziej warto podkreślić, że niewybaczalnym tweetem Radosław Sikorski dał Rosji propagandowy prezent, z którego urzędnicy Putina już korzystają. Na razie werbalnie. Pytanie, jak długo.

Wesprzyj niezależne media

W czasach ataków na wolność słowa i niezależność dziennikarską, Twoje wsparcie jest kluczowe. Pomóż nam zachować niezależność i kontynuować rzetelne informowanie.

* Pola wymagane