Wyszukiwanie

Wpisz co najmniej 3 znaki i wciśnij lupę
,Piotr Nisztor,
23.06.2016 09:58

Sądowo-komornicza pomyłka

Kilka dni temu komornik z Bielska-Białej Przemysław Różycki w ramach egzekucji zajął rachunek mieszkanki Warszawy.

Kilka dni temu komornik z Bielska-Białej Przemysław Różycki w ramach egzekucji zajął rachunek mieszkanki Warszawy. Tylko dlatego, że nazywa się tak jak dłużniczka, a sąd w klauzuli wykonalności omyłkowo wpisał akurat jej PESEL.

Na nic zdały się zapewnienia kobiety, że ze sprawą nic jej nie łączy. Komornik był nieubłagany, bo z dokumentu sądowego wynikało, że chodzi właśnie o nią. Dopiero po interwencji mediów komornik „zauważył” problem. Z kolei Ministerstwo Sprawiedliwości po informacji o zdarzeniu wszczęło kontrolę w Sądzie Rejonowym w Tychach, który wydał wadliwy dokument. Niefrasobliwego sędziego czeka pewnie postępowanie dyscyplinarne. Nie ma bowiem wątpliwości, że do takiej sytuacji w ogóle nie powinno dojść, co jest kolejnym argumentem za jak najszybszą reformą nie tylko sądownictwa, ale również korporacji komorniczej.

Wesprzyj niezależne media

Ten materiał powstał dzięki wsparciu Czytelników. Pomóż nam pisać dalej

AKTUALNE PETYCJE

NAJNOWSZE