Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

Tomasz Sakiewicz popiera stanowisko Zygmunta Solorza. Oświadczenie redaktora naczelnego TV Republika

Popieramy stanowisko Pana Zygmunta Solorza, twórcy Telewizji Polsat, szczególnie w kwestiach dotyczących zagrożeń wolności słowa, które nawarstwiają się w tempie, jakiego nie mogliśmy spodziewać się nawet w najczarniejszych scenariuszach - napisał w wydanym dzisiaj oświadczeniu Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny Telewizji Republika.

Tomasz Sakiewicz
Zbyszek Kaczmarek - Gazeta Polska

Założyciel i właściciel Telewizji Polsat, Zygmunt Solorz, przedstawił dzisiaj oświadczenie, w którym podkreślił, że w czasie wojny za wschodnią granicą, "nadawcy telewizyjni ponoszą szczególną odpowiedzialność w związku ze służebną rolą informacyjną, jaką pełnią w stosunku do całego społeczeństwa i informowaniem go w sposób obiektywny i rzetelny".

"Wyzwania wynikające z sytuacji międzynarodowej wymagają od nas - nadawców kanałów informacyjnych - prawdziwego przedstawiania rzeczywistości" - napisał Solorz.

W oświadczeniu właściciel Polsat podkreślił, że wielką wartością demokratycznego społeczeństwa jest pluralizm mediów.

"W pełni szanuję wolność słowa i dziennikarską niezależność. Wartości te jednak nie mogą stanowić pretekstu do posługiwania się mową nienawiści, podsycania wrogości względem siebie, szerzenia poglądów o charakterze ksenofobicznym, rasistowskim, naruszających godność innego człowieka i prowadzącymi do aktów agresji. Społeczeństwo nie powinno być konfrontowane z treściami tego typu i ma prawo wymagać dziennikarstwa, którego istotą są informacje rzetelne i obiektywne, prezentowane w sposób wyważony i niewywołujący negatywnych emocji" - napisał Zygmunt Solorz.

Stanowisko Solorza poparł Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny Telewizji Republika.

W zaprezentowanym dzisiaj oświadczeniu podkreślił, że popiera stanowisko założyciela Polsat "szczególnie w kwestiach dotyczących zagrożeń wolności słowa, które nawarstwiają się w tempie, jakiego nie mogliśmy spodziewać się nawet w najczarniejszych scenariuszach".

"Nasze środowisko zawsze walczyło przeciwko wszystkim ekstremizmom, szczególnie antysemityzmowi i rasizmowi, ale też jakimkolwiek prześladowaniom osób wierzących, które w ostatnich latach się nasilają. Uczciwe pokazywanie rzeczywistości bez cenzury jest najlepszym sposobem na rozładowanie emocji społecznych. Jednocześnie zwracamy uwagę, że żadna władza nie powinna ingerować w niezależność mediów"

– czytamy w oświadczeniu Sakiewicza.

Dodał, że TV Republika "jest bardzo ważnym elementem pluralizmu debaty publicznej".

"Z tego powodu stała się dzisiaj obiektem bezprzykładnego ataku, który nie oszczędza również naszych reklamodawców. Liczymy, że wszyscy adresaci tego pisma przeciwstawią się takim praktykom" - napisał Tomasz Sakiewicz.

Pismo - obok głównego adresata, Zygmunta Solorza, zostało skierowane również do wiadomości Katarzyny Kieli, CEO TVN; Michała Samula, członka zarządu TVN S.A.; Maciej Świrskiego, przewodniczącego KRRiT; Krzysztofa Czabańskiego, przewodniczącego Rady Mediów Narodowych oraz Michała Adamczyka, prezesa TVP S.A.

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Tomasz Sakiewicz #Telewizja Republika

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
redakcja
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo