W najnowszym wydaniu tygodnika „Gazeta Polska” (dostępnym od środy 1 kwietnia) tematem numeru jest artykuł Jacka Liziniewicza, w którym dziennikarz bierze pod lupę preparaty, z którymi naukowcy wiążą największe nadzieje. UWAGA: Tylko teraz #GazetaPolska w tak niskiej cenie z dostawą do domu!
„Ludzkość rzuciła wszystkie siły, aby pokonać koronawirusa. Każda szanująca się jednostka badawcza na świecie realizuje projekty związane z jego badaniem. Wyzwanie jest ogromne, a politycy już dzisiaj porównują jego wagę do powojennego planu Marshalla czy wysłania człowieka na Księżyc. Nigdy badania nad lekiem nie ruszyły tak wielotorowo i z takim impetem. Dzisiaj nad samą szczepionką pracuje kilkadziesiąt laboratoriów, a tysiące naukowców zajmuje się badaniem potencjalnych leków. Kto będzie pierwszy?”
- czytamy w artykule Jacka Liziniewicza.
Giertych - BIS czyli Platforma w sojuszu z Konfederacją
„W lipcu 2014 roku Roman Giertych udzielił arcyciekawego wywiadu „Newsweekowi”. Stwierdził, że w 2007 roku to on „rozwalił rząd PiS”, w którym był „Konradem Wallenrodem”. Najważniejsza była informacja, że to nie był nagły wyskok, lecz „Wallenrod” potajemnie przez wiele lat przyjaźnił się i grał w piłkę z Tuskiem oraz Schetyną. Bo ta przyjaźń rzucała cień na całą formację „narodowców”, która brała udział w tej grze. A beneficjentem owej „przyjaźni” był nie kto inny jak Krzysztof Bosak, który występował w „Tańcu z gwiazdami” w TVN. W 2020 roku zgodna współpraca PO i Konfederacji, a także nagrane słowa posła Nitrasa: „Kiedy będziemy rządzili z Konfederacją…”, są brakującym dotąd elementem układanki, pokazującej jasno, czym jest niezmiennie Konfederacja. Na pewno czymś zupełnie innym, niż stara się wmawiać swoim młodym zwolennikom”.
- czytamy w tekście Piotra Lisiewicza.
Jak pandemia zmieni świat? Czy globalizacja umrze na koronawirusa?
„Znikające granice, obniżanie kosztów, produkcja w najdalszych zakątkach świata, maksymalizacja zysków i wolny globalny handel – wszystkie te dobrodziejstwa, wieszczone przez proroków globalizacji, za sprawą pandemii zamieniają się w zagrożenia, na które patrzymy coraz bardziej podejrzliwie”.
- wynika z analizy Macieja Kożuszka.
Wywiad numeru ze Stanisławem Karczewskim.
„Mam nadzieję, że w tej sytuacji, która jest naprawdę kryzysowa, wszyscy rozsądni ludzie będą działać na rzecz zminimalizowania skutków epidemii. W tej chwili najważniejsze jest to, aby zrobić wszystko, żeby tę epidemię powstrzymać, ograniczyć jej zasięg. To jest nasze główne zadanie”.
– mówi wicemarszałek Senatu Stanisław Karczewski. Rozmawiają Tomasz Sakiewicz i Hubert Kowalski
Oraz artykuł Tomasza Mysiaka na temat prasy w czasach epidemii i sytuacji, w której włoskie gazety traktowane są jako dobro strategiczne
„W sobotę 21 marca wszyscy we Włoszech w napięciu oczekiwali na wystąpienie premiera Giuseppe Conte, który miał ogłosić nowe zasady postępowania, czyli kolejny dekret związany z koronawirusem. Wystąpienie przesuwano z godziny na godzinę. Wreszcie o 23:20 na ekranach telewizorów pojawił się premier. Zaczął mówić, wyraźnie poruszony, czując, że jego słowa mają znaczenie historyczne. Media już następnego dnia, krok po kroku, wyjaśniały obywatelom, na czym polegają zasady walki z koronawirusem i jak będzie wyglądało życie Włochów w najbliższych tygodniach i miesiącach”.
- czytamy.
W numerze plastusiowy komentarz Barbary Pieli
Czytaj w tygodniku „Gazeta Polska”.
Tygodnik dostępny również w wygodnej prenumeracie cyfrowej.