W najnowszym wydaniu tygodnika „Gazeta Polska” (dostępnym w kioskach od środy 11 września) znaleźć można obszerny artykuł Wojciecha Muchy „Hattrick Kaczyńskiego. Pensje w górę, dodatkowe emerytury, godne pieniądze dla rolników ”, w którym dziennikarz dokonuje analizy programu Prawa i Sprawiedliwości ogłoszonego na konwencji w Lublinie.
„Nie ma złudzeń. Jedynie kolejna kadencja rządów Prawa i Sprawiedliwości jest gwarancją nie tylko dalszego rozwoju gospodarczego, lecz także tego, że Polska pozostanie europejską „wyspą wolności” we wszelkich wymiarach: równości, godności i sprawiedliwości. – My chcemy Polski sprawiedliwej, ale chcemy także sprawiedliwego świata – mówił Jarosław Kaczyński, otwierając batalię na ostatniej prostej przed najważniejszymi wyborami po 1989 roku.”
- zapowiada w czołówkowym artykule Wojciech Mucha.
Artykuł Doroty Kani pt. „Igrzyska hejtu na czas kampanii wyborczej”
W najbliższy weekend w Łodzi mają się odbyć Igrzyska Wolności, których głównym organizatorem jest Fundacja Industrial, wydawca magazynu „LIBERTÉ!” z Leszkiem Jażdżewskim na czele. Imprezę współfinansuje niemiecka fundacja, a lista panelistów obejmuje wszystkie nazwiska kojarzące się z najbardziej ordynarnym hejtem totalnej opozycji, na czele z Ewą Wójciak, Janem Hartmanem i Władysławem Frasyniukiem. Występ Lecha Wałęsy zapowiedziano jako „intelektualny rarytas”.
- zauważa dziennikarka.
Publicystyczny artykuł Dawida Wildsteina o Aleksandrze Dulkiewicz pt. „Egzotyczna „pani premier”. Dulkiewicz, czyli nowy Komorowski”, w którym autor przypomina różne wpadki i skandale prezydent Gdańska.
Tekst historyka i publicysty Przemysława Waingertnera (profesora Uniwersytetu Łódzkiego) pt. „Stalin i Hitler – oceńmy zbrodniarzy jedną miarą”
Szczególnej uwadze polecamy artykuł Piotra Dmitrowicza „Prawdziwa historia Września ‘39. Rozprawa z mitami propagandy ”
„Brytyjczyk Roger Moorhouse w swojej książce „Polska 1939. Pierwsi przeciw Hitlerowi” rozprawia się z mitami i półprawdami, jakie przez dziesięciolecia narosły wokół naszej historii. Jednocześnie z dystansem rasowego historyka pokazuje słabości i błędy popełnione w 1939 roku przez stronę polską.”
- czytamy w „Gazecie Polskiej”.
w tygodniku także plastusiowy komentarz Barbary Pieli