W najnowszym wydaniu tygodnika „Gazeta Polska” (dostępnym od środy 15 września) szczególnie polecamy materiał okładkowy „Atomowy gigant Putina i interesy Kramka. Rosatom, Cypr i afera »Russian Laundromat«”. Będzie też o planie Janusza Lewandowskiego na walkę z PiS oraz wracających do łask totalnej opozycji Radosławie Sikorskim i Bartłomieju Sienkiewiczu. Ponadto w numerze najważniejsze informacje i analizy z kraju i ze świata. Subskrybuj tygodnik - teraz 7-dniowy bezpłatny okres próbny.
„Spółka Bartosza Kramka świadczyła usługi kanadyjskiej firmie, która zajmowała się dostawami litu do jednej ze spółek rosyjskiego koncernu atomowego kontrolowanego przez Kreml. Surowiec ten jest wykorzystywany jako element chłodziwa reaktorów atomowych”.
- ustaliła „Gazeta Polska”.
Unia Europejska ma wreszcie sukcesy w walce o praworządność w Polsce! Sędzia Marta Pilśnik zwolniła z aresztu prokuratora oskarżonego o przyjęcie miliona łapówki od bandyty podejrzanego o bestialską zbrodnię. Bo zakwestionowała skuteczność uchylenia immunitetu przez Izbę Dyscyplinarną Sądu Najwyższego. Sędzia Adam Synakiewicz uchylił wyrok pierwszej instancji, bo podważył mandat sędzi zasiadającej w składzie orzekającym. To groźne precedensy – orzeczenia w sprawach karnych warunkowane prywatnymi poglądami sędziów.
- ujawnia Grzegorz Broński.
Co jak co, ale to wydawało się jeszcze do niedawna niemożliwe. Po aferze taśmowej PO schowała swoich najbardziej skompromitowanych polityków – jedni zniknęli całkowicie, kolejni wyjechali za granicę, jeszcze inni przestali się pokazywać w mediach. Sytuacja, w której w 2021 roku Radosław Sikorski i Bartłomiej Sienkiewicz w czasie konferencji prasowej PO będą popisywać się dowcipasami wyśmiewającymi nieprzychylnych dziennikarzy, wydawała się nie do pomyślenia. Ta scenka z ubiegłego tygodnia zakończyła złudzenia, czy opozycja czymkolwiek różni się od PO, której rządy Polacy odrzucili w 2015 roku. Donald Tusk udzielił ostatecznej odpowiedzi na to pytanie: niczym. I jesteśmy z tego dumni.
- więcej na ten temat w analizie Piotra Lisiewicza.
Europoseł Janusz Lewandowski z PO zdradził w rozmowie z portalem Niezalezna.pl, że Polska za rzekome „łamanie praworządności” może utracić pulę centralną Funduszu Odbudowy. Jednocześnie – jeżeli od unijnych pieniędzy odcięty zostałby polski rząd, a co za tym idzie, polscy podatnicy i firmy – kurek z euro nie zostałby zakręcony dla organizacji pozarządowych walczących „w obronie europejskich wartości”. Jak to możliwe? Dzięki unijnemu programowi „Prawa i Wartości”, przed którym „Gazeta Polska”, jako pierwsza, ostrzegała już pod koniec 2018 roku.
- czytamy w tekście Grzegorza Wierzchołowskiego.
Nie mam wątpliwości, że również dzisiaj prymas Wyszyński odważnie i bezkompromisowo mówiłby, że prawo do życia jest prawem naturalnym, że ani społeczeństwo, ani władza nie mogą dać nikomu prawa dysponowania cudzym życiem, bo właścicielem życia jest dziecko nienarodzone.
- mówi Ewa K. Czaczkowska, która autorka książki „Prymas Wyszyński. Wiara. Nadzieja. Miłość”.
Czytaj w tygodniku „Gazeta Polska”.
Tygodnik dostępny również w wygodnej prenumeracie cyfrowej.