W najnowszym wydaniu tygodnika „Gazeta Polska” (dostępnym od środy 9 czerwca) szczególnie polecamy okładkowy tekst Piotra Lisiewicza „Co opozycja to nie propozycja. Hołownia wszedł w buty PO, partii z PR-em zamiast programu”. Będzie też o wojnie informacyjnej z antyszczepionkowcami. Ponadto w numerze najważniejsze informacje i analizy z kraju i ze świata. Subskrybuj tygodnik - teraz 7-dniowy bezpłatny okres próbny.
Szymon Hołownia przyjmuje do swojego ugrupowania polityków od prawa do lewa, których nic nie łączy. Hanna Gill-Piątek, „osoba LGBT”, była posłanka Wiosny Biedronia i Wojciech Maksymowicz, przemawiający na inauguracji uczelni ojca Tadeusza Rydzyka, to dziś posłowie Polski 2050. Ugrupowanie to nie ma całościowego programu, bo mieć go nie może. Tym samym Hołownia, zanim jeszcze przyzwyczaił się do roli lidera opozycji, przejął słabości PO, które przyczyniły się do jej upadku. Polskę 2050 łączy antyPiS, wiara w elokwencję lidera i… na tym koniec
- czytamy w tekście Piotra Lisiewicza.
„Nadal nie wiemy, co zapoczątkowało największą katastrofę, jakiej doznała ludzkość od zakończenia II wojny światowej. Od początku pandemii Komunistyczna Partia Chin, która od października 1949 roku sprawuje autorytarną władzę nad Państwem Środka, fałszowała i niszczyła wiele danych dotyczących pierwszej fazy pandemii, zastraszała naukowców, zarządzała największą w historii propagandową operacją, która miała zabić wszelkie próby ustalenia prawdy”.
- czytamy w tekście Piotra Grochmalskiego.
„Pamiętamy obawy wynikające z możliwości zakręcenia kurka przez wschodniego dostawcę gazu ziemnego czy ropy naftowej do Polski. Wiemy już, jak można, przy pomocy takiego straszaka, sterować wydarzeniami w Polsce. W wypadku dostaw energii elektrycznej, gdybyśmy zostali zmuszeni do niekontrolowanego wyłączania bloków energetycznych na węgiel, mogłoby się okazać, że Polska byłaby zmuszona do znaczącego importu prądu. W grę wchodziłyby dwa państwa: Niemcy i Rosja”.
- mówi Jacek Sasin, minister aktywów państwowych.
„Szczepionka przeciwdziała chorobie, ale nie ma antidotum, które skutecznie mogłoby obnażać wszystkie manipulacje jej dotyczące. Uważam jednak, że ważne jest opracowanie narzędzi, które nie pozwolą żerować na trudnej sytuacji związanej z pandemią”.
- mówi „Gazecie Polskiej” minister zdrowia Adam Niedzielski.
W numerze plastusiowy komentarz Barbary Pieli
Czytaj w tygodniku „Gazeta Polska”.
Tygodnik dostępny również w wygodnej prenumeracie cyfrowej.