Sprawdź gdzie kupisz Gazetę Polską oraz Gazetę Polską Codziennie Lista miejsc »
Z OSTATNIEJ CHWILI
Prezydent Andrzej Duda podpisał budżet na 2025 r. oraz przesłał część przepisów do Trybunału Konstytucyjnego w trybie kontroli następczej • • •

Groźny agent SB na pięć liter, czyli oburzająca krzyżówka Lisiewicza w „Gazecie Polskiej”!

„Muzeum na powietrzu, prezentujące kulturę ludową, albo dotychczasowy skład Sądu Najwyższego”, „Rozkradziona przez PO w Warszawie albo nazwa teatru Emiliana Kamińskiego”, „U posła Gawłowskiego w mieszkaniu”, „potoczna nazwa Obywatela RP” to niektóre hasła z Oburzającej Krzyżówki Piotra Lisiewicza w Gazecie Polskiej. Wraca hit sprzed lat – świąteczne krzyżówki Lisiewicza były przebojem w latach 90., redakcja otrzymywała tysiące rozwiązań. Teraz w GP będą co tydzień!

Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

„Zamiast krzyżówki z kociakiem, krzyżówka z Macierewiczem – oto co czeka Państwa w najnowszych numerach Gazety Polskiej!” – pisze w „GP” jej autor Piotr Lisiewicz. Przypomnijmy, że obecny numer „Gazety Polskiej” jest w sprzedaży do jutra. I do jutra też można przysyłać rozwiązania bieżącej krzyżówki (jest na stronach 96 i 97). A warto – można wygrać książkę jaką na 70. urodziny Antoniego Macierewicza napisali jego przyjaciele i współpracownicy.

Lisiewicz przypomina w „GP” historię owej niezwykłej krzyżówki:

„Krzyżówki świąteczne, jakie w pocie czoła tworzyłem w „Gazecie Polskiej” jakieś 20 lat temu, były hitem, Czytelnicy przesyłali nam tysiące rozwiązań. Ich przekorna konstrukcja polegała na tym, że pozwalała mówić to, czego w ówczesnym życiu politycznym gadać nie było wolno, bo dostawało się wyrok. A w krzyżówce było można! Bo kto zabroni autorowi krzyżówki zapytać, jak nazywa się niezwykle groźny agent SB na pięć liter? A Czytelnikowi odpowiedzieć, co mu się podoba? Były owe krzyżówki felietonem, satyrą, współtworzoną przez redakcję i Czytelników. Tak ma być też teraz. Krzyżówki będą co tydzień, ale mniejsze niż dawniej, bo żyjemy dziś w biegu”.

Rozwiązania dotrzeć muszą do redakcji do wtorku na email [email protected] (tak, końcówka tv, a nie pl!) albo listownie na adres Gazeta Polska ul. Filtrowa 63 m. 43, 02-056 Warszawa, z dopiskiem na kopercie „Krzyżówka”. Rozwiązanie to hasło krzyżówki (tworzą je litery z kratek oznaczonych cyferkami w prawym dolnym rogu). Obok rozwiązania podać należy obowiązkowo – UWAGA! – propozycję hasła do kolejnych krzyżówek. Prawidłowe rozwiązania i najatrakcyjniejsze propozycje wygrają.

Możemy tylko zdradzić, że hasło pierwszej krzyżówki bardzo nie spodoba się Ewie Gawor.

 



Źródło: niezalezna.pl, Gazeta Polska

#krzyżówka #media #Piotr Lisiewicz #Gazeta Polska

redakcja