W najnowszym numerze tygodnika „Gazeta Polska”, dostępnym w sprzedaży od środy 15 listopada 2023 r., szczególnie polecamy temat numeru – tekst Grzegorza Wierzchołowskiego „Rosyjska zdrada Tuska. Ludzie resetu wracają do władzy”. Będzie też rozmowa z przewodniczącą Krajowej Rady Sądownictwa o zemście Iustitii, oraz tekst o tym jak Uniwersytet daje przyzwolenie na lewacki hejt. Z kolei w swojej analizie Piotr Grochmalski poddaje zbliżenie Tusk do idei IV Rzeszy Loringhovena. „Gazeta Polska” - tygodnik niepodległego Polaka. Zamów wygodną prenumeratę cyfrową.
Jak nazwać rezygnację z systemu rakietowego chroniącego własny kraj, otwarcie granic dla szpiegów, bratanie się z zagranicznymi zbrodniarzami, wojskowe i szpiegowskie umowy z państwem będącym egzystencjalnym zagrożeniem dla rodaków oraz gospodarcze uzależnianie ojczyzny od potencjalnego agresora? Temu, jak postępował Donald Tusk wobec Rosji w latach 2008–2014, w języku polskim odpowiada tylko jedno słowo.
Kiedy staliśmy obok siebie, byliśmy na fali. Cały świat popierał prezydenta Zełenskiego i podziwiał Polskę. To przekładało się na twarde konkrety: pomoc dla Ukrainy oraz więcej amerykańskich żołnierzy, broni i inwestycji dla Polski. Po decyzji Zełenskiego, by postawić na Niemcy, szybko popsuł się jego wizerunek na świecie i na Ukrainie, gdzie ostatnio odwołał wybory prezydenckie. Zełenski zaszkodził też PiS, unieważniając w oczach części wyborców autentyczne, a nie PR-owe, sukcesy rządu. I przyczynił się do powrotu Tuska do władzy. Poza tym odżyła rosyjska agentura na prawicy bredząca, że po co było z tą pomocą dla Ukrainy wychodzić przed szereg. Otóż trzeba było, bo żadnej innej realnej szansy na trwałą niepodległość Polski niż Międzymorze nie ma.
Politycy Zjednoczonej Prawicy to „zwykłe gadziny”, Olaf Scholz jest wielkim „Europejczykiem”, a „obrzydliwości” Oskara Szafarowicza nigdy nie powinny być wybaczone. Tak pisali studenci aktywnie zaangażowani w działalność lewicowych i liberalnych partii, którzy organizowali nagonkę na działacza młodzieżówki Prawa i Sprawiedliwości.
Co się stanie, jeśli „bojownicy” Iustitii, pałający chęcią odwetu, doprowadzą do weryfikacji tysięcy sędziów czy wręcz usuwania ich z zawodu? „Abstrahując od tego, że to oczywiście niekonstytucyjne, to spowoduje to paraliż sądownictwa”.
Berlin od początku patronuje tworzeniu rządu przez Donalda Tuska. Spoiwem tej ekipy jest jej proniemiecki charakter. Niemal w tym samym czasie Arndt Freytag von Loringhoven jasno zarysował oczekiwania Niemiec wobec Polski. Ukazał się obszerny, 360-stronicowy wywiad z nim pod prowokacyjnym tytułem „Nie budujemy IV Rzeszy”. Ten były ambasador Niemiec w Polsce przedstawia w nim swoisty program dla ekipy Tuska – wizję zmian oczekiwanych z niecierpliwością w Berlinie.
Wschodząca gwiazda niemieckiej lewicy buduje nową siłę polityczną. Sahra Wagenknecht i jej współpracownicy zaprezentowali w Berlinie Stowarzyszenie Sary Wagenknecht, czyli Bündnis Sahra Wagenknecht, w skrócie BSW. Wypowiedzi tych ludzi są zbieżne z propagandową retoryką Kremla. Czy współczesne Niemcy zmieniają się w Republikę Weimarską, którą ostatecznie pogrążyła rywalizacja komunistów i nazistów? Czy rolę KPD przejmie BSW, a rolę nazistów AfD?
O najnowszym tomie „Dziejów Polski”, w którym opisana jest gorzka historia XVII wieku, o dylematach wyboru wolności czy niepodległości, pojawieniu się wówczas myśli wśród niektórych Polaków, by oddać Rzeczpospolitą pod panowanie obcego mocarstwa, i o tym, jak obywatele uratowali kraj przed unicestwieniem.
Plan marzeń aktywistów ekologicznych – tak można ocenić to, co w dziedzinie ochrony środowiska zaproponowała idąca po władzę koalicja. NGO-sy, w tym te zagraniczne, uzyskają prawo zaskarżania Planów Urządzania Lasu. 20 procent terenów leśnych ma zostać wyłączonych z gospodarki. Polska ma zainwestować w zalewanie terenów rolniczych, czyli odtwarzanie bagien i torfowisk. Ponad głowami samorządów mają być tworzone parki narodowe. Będzie to olbrzymie uderzenie w polską gospodarkę i życie tysięcy osób w Polsce.
Brzmienie liry korbowej, fideli płockiej, gordonów, dud, licznych fletów i piszczałek... Jest w tym wiele magii. Przez lata szukałem okazji, aby w końcu tak na porządnie się zagłębić w ten świat. „Chłopi” wydali mi się idealną okazją.
Tygodnik "Gazeta Polska" dostępny w wygodnej prenumeracie cyfrowej
Sprawdź ofertę prenumeraty cyfrowej TUTAJ » prenumerata.swsmedia.pl oraz pod numerem telefonu 605 900 002 lub 501 678 819