Sprawdź gdzie kupisz Gazetę Polską oraz Gazetę Polską Codziennie Lista miejsc »

„Gazeta Polska” NOWY NUMER: Lepsza niż w Sejmie - Szopka Noworoczna

W najnowszym numerze specjalnego świątecznego wydania tygodnika „Gazeta Polska”, dostępnego w sprzedaży od środy 20 grudnia 2023 r. (uwaga numer 2-tygodniowy), szczególnie polecamy Szopkę Noworoczną Marcina Wolskiego. Ponadto szczególnej uwadze polecamy wywiady z prezes TK Julią Przyłębską oraz prof. Przemysławem Żurawskim vel Grajewskim, byłym członkiem komisji ds. rosyjskich wpływów w latach 2007–2022. Grzegorz Broński bierze pod lupę instrukcje rozsyłane przez Adama Bodnara, a Grzegorz Wierzchołowski pisze o wielkim powrocie resetu z Rosją w poszczególnych resortach. W swojej analizie Piotr Grochmalski analizuje skutki ogłoszenia przez rząd Tuska, że „Polska kłamała w sprawie Smoleńska” i wielką radość z tego powodu na Kremlu. „Gazeta Polska” - tygodnik niepodległego Polaka. Zamów wygodną prenumeratę cyfrową.

Gazeta Polska - numer 51-52
Gazeta Polska - numer 51-52
archiwum - Gazeta Polska

TEMAT NUMERU:

  • Lepsza niż w Sejmie - Szopka Noworoczna Marcina Wolskiego

Dziś w naszej szopce czas pokuty,
gdy gwiazdę niesie Herod – Putin,
a z nim gromada przebierańców,
nie zgadniesz – głupców czy zaprzańców,
co w kraju i na całym globie
chcą tylko trzymać się przy żłobie.
Nasze anioły zaś z diabłami
musiały zmienić się miejscami,
a renifery ciągną wóz,
w którym znów siedzi Dziadek Mróz!
Kolędy zbędnym są luksusem,
siana nie znajdziesz pod obrusem,
bo podzielili się posłowie –
połowa w butach, reszta w głowie.
Na czoło tego korowodu,
co emanacją jest narodu,
wspaniały już marszałek rwie się
i okazały wiatrak niesie.

– od takiego wprowadzenia recytowanego przez Wodzireja zaczyna się Szopka Noworoczna Marcina Wolskiego.


Ponadto w numerze:

  • Oni mają poczucie wyższości i bezkarności. Z prezes TK Julią Przyłębską rozmawia Tomasz Sakiewicz

Grożenie sędziom Trybunału więzieniem czy Trybunałem Stanu za wykonywanie swoich obowiązków jest łamaniem prawa. Pomijam już fakt, że sędzia Trybunału Konstytucyjnego nie może być postawiony przed Trybunałem Stanu, nie ma takich przepisów, więc prawnicy formułujący tego typu opinie po prostu się kompromitują. Słyszymy też, że mamy być karani za orzekanie. Ja w tym miejscu odwołam się do polskiej konstytucji, a dokładniej do art. 195, który stanowi, że sędzia Trybunału Konstytucyjnego w sprawowaniu swojego urzędu podlega tylko konstytucji. Zastraszanie, grożenie rodzinom, budowanie atmosfery, w której sędzia bałby się orzekać – to są sytuacje niedopuszczalne. To jest właśnie przestępstwo.

– mówi „GP” prezes Trybunału Konstytucyjnego Julia Przyłębska.

  • Bodnar rozsyła instrukcje. Nadchodzi niespokojny czas w sądach. Jego ekipa to gwarancja awantury

No i zaczęło się… W Ministerstwie Sprawiedliwości do władzy doszli aktywiści żądający rozliczeń (czytaj zemsty), a nowy szef resortu Adam Bodnar rozesłał zalecenia do sądów w całej Polsce z listą orzeczeń unijnych instytucji, które należy respektować. Nie obeszło się również bez groźby weryfikacji tysięcy sędziów. A to dopiero pierwszy tydzień „przywracania praworządności”!

– pisze Grzegorz Broński.

  • Powrót ludzi resetu. Współpraca z Rosją łamała procedury. Z Przemysławem Żurawskim vel Grajewskim rozmawia Grzegorz Wszołek

Opinię publiczną wprowadzono w błąd – wojskowi z SKW tłumaczyli, że kontakty z FSB zostały podjęte do logistycznej obsługi polskiego kontyngentu w Afganistanie. Problem w tym, że w zachowanych dokumentach nie ma śladu, by ten temat poruszano.

– mówi „Gazecie Polskiej” prof. Przemysław Żurawski vel Grajewski, były członek komisji ds. rosyjskich wpływów w latach 2007–2022.

  • MON, MSZ, służby – wielki powrót „Rosji”. Wracamy do Europy czy do Moskwy?

Wystarczyło kilka dni rządów nowej koalicji, by do ministerstw i sejmowych komisji powróciły osoby skompromitowane prorosyjskimi działaniami lub tekstami czy też mające w swym życiorysie komunistyczne albo sowieckie epizody.

– ujawnia Grzegorz Wierzchołowski.

  • Klaus Bachmann – niemiecki łącznik Tuska. Niemiecka kasa w walizkach dla KLD

Klaus Bachmann pisze w niemieckich mediach w ostatnich tygodniach o możliwości wprowadzenia w Polsce przez Donalda Tuska stanu wyjątkowego, delegalizacji PiS czy działaniu metodami państwa policyjnego. Problem w tym, że Bachmann nie jest przypadkowym publicystą, a współpracownikiem Tuska od trzech dziesięcioleci – publicystą założonego przez niego „Przeglądu Politycznego”. O jego powiązaniach opowiedzieli nam byli działacze KLD. – Bachmann odgrywa w tym środowisku rolę niemieckiego doradcy, patrona i łącznika – mówi Krzysztof Wyszkowski, były działacz KLD. – Donald z kolegami dostawali z Niemiec kasę w walizkach i wymieniali całymi walizkami w kantorach na złotówki – ujawnia z kolei Radosław Huget, były przewodniczący KLD w Krakowie.

– więcej w tekście Piotra Lisiewicza.

  • Podnieś rękę Boże Dziecię, błogosław Ojczyznę miłą! Czekając na światło bijące z betlejemskiej stajenki

Jak w starej kolędzie Franciszka Karpińskiego – niezwykłej Nocy Bożonarodzeniowej towarzyszą cuda. Blask zdaje się ciemnieć, lecz jednocześnie to, iż Bóg się rodzi, powoduje, że zła moc truchleje. Światło płynące ze stajenki betlejemskiej rozprasza mroki nocy, staje się symbolem nadziei na dobre jutro. 

– o najsławniejszej polskiej kolędzie pisze Tomasz Łysiak.

  • To Rosja miała rację! Rząd Tuska ogłasza, że Polska kłamała w sprawie Smoleńska

Tusk zdążył już wysłać do Moskwy trzy mocne, przyjazne sygnały, które wszystko mówią o tej dziwnej koalicji: rozbił komisję do badania rosyjskich wpływów w Polsce, obsadził na czele resortu spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego, jednego z głównych wykonawców resetu z putinowską Rosją, a dwa dni po rocznicy stanu wojennego, 15 grudnia 2023 roku, Władysław Kosiniak-Kamysz wrócił do propagowania rosyjskiej wersji Smoleńska. 

– pisze w swojej analizie Piotr Grochmalski.

  • 2024 – kluczowy rok dla Ameryki i świata. Biden czy Trump?

Amerykańska polityka wchodzi w coraz głębszy kryzys i staje się coraz bardziej nieprzewidywalna właśnie w momencie, gdy spora część świata potrzebuje silnego przywództwa USA i z entuzjazmem lub z konieczności spogląda z nadzieją w stronę Waszyngtonu. 

– więcej na ten temat w tekście Macieja Kożuszka .

  • Drzewo, które zmieniło święta. Nie tylko przekąska

Święta Bożego Narodzenia to czas, który trudno wyobrazić sobie bez słodyczy. Zanim jednak powstały Lind, Ferrero, Wedel, Wawel i Goplana, ludzkość stawiała na bardziej naturalne składniki. Dlatego właśnie w tym okresie przypominamy sobie o orzechach włoskich. Bez tego drzewa święta z pewnością wyglądałyby inaczej.

– pisze Jacek Liziniewicz.

Tygodnik "Gazeta Polska" dostępny w wygodnej prenumeracie cyfrowej
Sprawdź ofertę prenumeraty cyfrowej TUTAJ » prenumerata.swsmedia.pl oraz pod numerem telefonu 605 900 002 lub 501 678 819
 

 / 

 

 



Źródło: Niezalezna.pl, Gazeta Polska

#Gazeta Polska #wyniki wyborów #wybory 2023 #serial Reset #Donald Tusk #Julia Przyłębska

Piotr Łukawski