Wyszukiwanie

Wpisz co najmniej 3 znaki i wciśnij lupę
Lifestyle

Rodacy na całym świecie bronią prawdy o Polsce

Rozsiani po całym świecie Polacy skrzyknęli się razem i walczą z fałszywymi informacjami o Polsce. Takich wolontariuszy jest ok. 3 tys. - pisze \"Rzeczpospolita\".

Autor:

Jak opisuje dziennik, Polish Media Issuses (PMI) to grupa społeczników założona przed kilkoma laty. Skupia ponad 2,7 tys. osób z 74 krajów, najwięcej z Polski i Wielkiej Brytanii. Jej członkowie podejmują interwencje, gdy w zagranicznych mediach pojawiają się określenia typu "polski obóz koncentracyjny", "polski obóz zagłady" czy "polskie getto". Od momentu powstania grupy zanotowano przeszło 3 tys. takich zniesławień.

Według Krzysztofa Jeżewskiego, członka PMI z Anglii, skuteczność grupy, jeżeli chodzi o korekty obraźliwych tekstów, wynosi ponad 80 proc. przy ok 300-350 interwencjach rocznie.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych przyznaje, że nie współpracuje na stałe z tą grupą, choć ma informacje na temat jej działalności. Resort od 2015 r. podjął ponad 600 interwencji w sprawie kłamliwych sformułowań na temat polskiego udziału w zagładzie Żydów.

Autor:

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Wesprzyj niezależne media

W czasach ataków na wolność słowa i niezależność dziennikarską, Twoje wsparcie jest kluczowe. Pomóż nam zachować niezależność i kontynuować rzetelne informowanie.

* Pola wymagane