Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Jak sobie radzić z paradami LGBT? Maorysi w Nowej Zelandii wymyślili sposób idealny. ZOBACZCIE!

Jak sobie radzić z tzw. paradami równości i płynącymi z nich demoralizującymi obrazkami? Maorysi w Nowej Zelandii wymyślili sposób idealny. Na tym nagraniu widzimy grupę mężczyzn tańczących tradycyjny taniec wojenny haka. Zobaczcie sami!

Maorysi i tradycyjny taniec haka
Maorysi i tradycyjny taniec haka
Zdjęcie ilustracyjne - czatgpt

Atak na różaniec

W czerwcu ub.r. przez Warszawę przeszła kolejna parada równości. Jej uczestnicy domagali się m.in. rozszerzenia przepisów dotyczących mowy nienawiści o kwestie dotyczące orientacji seksualnej i pełnej równości małżeńskiej z prawem do adopcji. To nie pierwsza tego typu parada - organizatorzy tęczowego marszu pokłócili się sami ze sobą i zrobili dwa marsze tydzień po tygodniu.

Jak pisaliśmy na naszych łamach, w sąsiedztwie tzw. "Miasteczka Równości" protestowała wówczas kilkuosobowa grupa przeciwników ideologii LGBT. Demonstrujący, odgrodzeni przez kilkunastu policjantów od głównej imprezy, przez nagłośnienie odmawiali różaniec.

Szybko okazało się, że dla wielu przedstawicieli środowiska ideologii LGBT modlitwa okazała się płachtą na byka. W sieci pojawiło się nagranie, w jaki sposób dwie dziewczyny - uczestniczki parady - zareagowały na odmawiany różaniec. Nagranie już zniknęło, pozostały zdjęcia.

Przypominamy jedno:

Sposób doskonały!

Jak sobie radzić z podobnymi paradami i płynącymi z nich demoralizującymi obrazkami?  Maorysi w Nowej Zelandii wymyślili sposób - odtańczyli wojenny taniec haka...

ZOBACZCIE:

Haka to tradycyjny taniec wojenny Maorysów z Nowej Zelandii, charakteryzujący się dynamicznymi ruchami, rytmicznym skandowaniem, tupaniem oraz groźnymi wyrazami twarzy. Jest wykonywany w celu zastraszenia przeciwników, uczczenia ważnych wydarzeń lub okazania szacunku.

Rodzaje haka:

  • Ka Mate – Najsłynniejsza haka, wykonywana przez nowozelandzką drużynę rugby All Blacks przed meczami.
  • Peruperu – Wojenny haka, w którym używa się broni i wykonuje wysokie skoki.
  • Tūtū Ngārahu – Haka przed bitwą, sprawdzający gotowość wojowników.
  • Ngeri – Haka motywacyjna, bez ściśle określonych ruchów.
  • Manawa Wera – Haka wykonywana na pogrzebach lub w czasie uroczystości żałobnych.

 

 

 



Źródło: niezalezna.pl

Magdalena Żuraw