Otwarcie muzeum, według lokalnych mediów, cieszyło się ogromnym zainteresowaniem gdańszczan. Nie wszyscy byli jednak zadowoleni z tego, co tam zobaczyli.
Jeden z nich zamieścił serię zdjęć eksponatów na Twitterze. Możemy wśród nich zobaczyć broszkę w kształcie korony cierniowej z flagą symbolizującą LGBT, leżącą tuż obok broszki z błyskawicą symbolizującą "Strajk kobiet". Jest też "order honorowy" dla mieszkańców Słupska, przedstawiający kontury naszego kraju z tęczową zawieszką, oraz wiele innych - szokujących eksponatów.
Wczoraj otworzono w Gdańsku Muzeum Bursztynu. Dyrektorem jest tam Renata Adamowicz (to nie jest nepotyzm!)
— Radosław Poszwiński ?? (@bogdan607) July 25, 2021
W środku można zobaczyć taką wystawę pic.twitter.com/QC6UHYoDbG
"Dobra sztuka zawsze się obroni. I nieważne, czy była wykonywana kilka wieków temu, czy kilka lat wstecz. W muzeum połączyliśmy to w jedną całość"
- stwierdził cytowany przez gdansk.naszemiasto.pl, dyrektor muzeum Waldemar Ossowski.
Nie jest on jedyną osobą, której eksponaty tak bardzo przypadły do gustu. Według kierowniczki muzeum Renaty Adamowicz, kolekcja ta jest... dumą Gdańska.
W otwarciu wystawy wzięła udział prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz. Jest ona dostępna również do zwiedzania dla rodzin z dziećmi.
Za chwilę otwarcie Muzeum Bursztynu, które po 15 latach przenosi się z Wieży Więziennej do Wielkiego Młyna. To największy młyn średniowiecznej Europy i to tutaj trafiła największa kolekcja bursztynu. @wirtualnapolska pic.twitter.com/Z9D0u9c3gQ
— Rafał Mrowicki (@MrowickiRafal) July 23, 2021