Science Museum w Londynie pokazuje na swojej najnowszej wystawie „Ściśle tajne: od szyfrów po zabezpieczenia cybernetyczne” świat tajnej komunikacji. Od okopów pierwszej wojny światowej, odręcznie pisanych szyfrowanych dokumentów, przez kody Enigmy, aż po pliki i cyfrowe zabezpieczenia czasów współczesnych.
Pokazana jest ewolucja gadżetów i urządzeń używanych do ukrywania ważnych wiadomości czy rozszyfrowywania tajemnic. Wystawa wprowadza w szczegóły niegdyś ściśle tajnych prac prowadzonych w celu obrony przed atakami terrorystycznymi, walki z przestępczością zorganizowaną, czy wyzwania z utrzymaniem bezpieczeństwa cyfrowego w XXI wieku. Obejrzeć można m.in. bezpieczny telefon używany przez brytyjskich premierów czy dysk twardy z danymi zdobyty przez Edwarda Snowdena. Dużą część wystawy zajmuje szpiegostwo z okresu zimnej wojny z lat 60. XX wieku.
Ekspozycja prezentuje też, ciekawą z polskiego punktu widzenia, historię Alana Turinga i zespołu łamaczy kodeksów Bletchley Park. W tej części znalazły się dwa eksponaty związane z Polską: kopia maszyny szyfrującej Enigma używanej przez polskich kryptologów we Francji oraz list głównego brytyjskiego kryptografa Dilly'ego Knoxa, napisany po spotkaniu w Pyrach pod Warszawą, w 1939 roku, kiedy Polacy przekazali całą swoją pracę – sposób łamania Enigmy oraz schematy urządzeń do tego potrzebnych – francuskim i brytyjskim sojusznikom.