"Wspominamy dzisiaj Polaków, którzy podczas niemieckiej okupacji nieśli pomoc Żydom – i za to często ginęli. Dzisiaj przywracamy im imię, miejsce w historii, pamięć o nich. Pamiętajmy - także dlatego, że nie wiemy, nikt z nas nie wie, czy byłoby nas wtedy na to stać..."
- napisał na Twitterze Gliński.
Wspominamy dzisiaj Polaków, którzy podczas niemieckiej okupacji nieśli pomoc Żydom – i za to często ginęli. Dzisiaj przywracamy im imię, miejsce w historii, pamięć o nich. Pamiętajmy - także dlatego, że nie wiemy, nikt z nas nie wie, czy byłoby nas wtedy na to stać... pic.twitter.com/tTfAEoNX9Z
— Piotr Gliński (@PiotrGlinski) March 24, 2021
W środę przypada Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką. To państwowe święto wiąże się z rocznicą zamordowania w 1944 r. przez niemieckich żandarmów Józefa i Wiktorii Ulmów, ich dzieci oraz ukrywanych przez tę rodzinę Żydów.