Od 25 września do 2 października mazowiecki sanepid otrzymał od dyrektorów szkół oraz innych placówek 75 wniosków o przejście na nauczanie hybrydowe lub zdalne. "72 zostały rozpatrzone pozytywnie" - poinformowała Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Warszawie.
Spośród placówek oświatowych i opiekuńczo-wychowawczych na Mazowszu, które uzyskały zgodę inspekcji sanitarnej na zmianę trybu nauczania, najwięcej - 60 stanowią szkoły podstawowe. Pozostałe placówki ze zgodą sanepidu na edukację hybrydową lub zdalną to 8 przedszkoli, 2 żłobki oraz poradnia pedagogiczno-specjalistyczna i pozaszkolna placówka specjalistyczna.
Najwięcej placówek jest z Warszawy - 40. Pozostałe są z powiatów: radomskiego (6), piaseczyńskiego (4), garwolińskiego (3), siedleckiego (3), sochaczewskiego (3), płockiego (3), grodziskiego (2), grójeckiego (2), ostrołęckiego (2) oraz po jednej placówce z powiatu otwockiego, płońskiego, pruszkowskiego i wołomińskiego.
W najnowszej informacji WSSE w Warszawie nt. zgód na zawieszenie zajęć stacjonarnych zrezygnowano z wyliczenia listy placówek z podaniem formy nauczania, na którą dano przyzwolenie i wskazaniem liczby zakażeń w danym miejscu.
Od początku roku szkolnego dyrektorzy szkół i innych placówek z regionu złożyli do mazowieckich stacji sanepidu 303 wnioski o zmianę trybu nauczania. 211 zostało rozpatrzonych pozytywnie.
Zgodnie z przepisami, aby zawiesić zajęcia stacjonarne dla części lub wszystkich uczniów potrzebna jest zgoda organu prowadzącego i pozytywna opinia powiatowego inspektora sanitarnego