Wyszukiwanie

Wpisz co najmniej 3 znaki i wciśnij lupę
Koronawirus

Szczepionki powinny być skuteczne na nową mutację koronawirusa

Francuski minister zdrowia Olivier Veran ocenił w poniedziałek, że obecne szczepionki na Covid-19 powinny być skuteczne również przeciwko najnowszej mutacji koronawirusa z Wielkiej Brytanii. Jak dodał, nowa odmiana SARS-CoV-2 może już krążyć także we Francji.

Autor:

- Z założenia nie ma żadnego powodu by myśleć, że szczepionka nie będzie skuteczna

- oświadczył Veran w wywiadzie dla radia Europe 1, komentując wykrycie nowej odmiany patogenu, która według naukowców może być nawet 70 proc. bardziej zaraźliwa od dotychczas dominującej.

Według Verana, mimo tymczasowego zamknięcia granicy z Wielką Brytanią przez Francję, "jest całkowicie możliwe, że ten wirus krąży we Francji". Jak jednak dodał, dotychczasowe badania nie wykryły dotąd w tym kraju nowej odmiany SARS-CoV-2.

- W tym momencie mamy ryzyko teoretyczne

- dodał minister.

Veran zapowiedział, że szczepienia we Francji ruszą od 28 grudnia i w pierwszej fazie do lutego zaplanowano zaszczepienie miliona osób. 

Autor:

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Wesprzyj niezależne media

W czasach ataków na wolność słowa i niezależność dziennikarską, Twoje wsparcie jest kluczowe. Pomóż nam zachować niezależność i kontynuować rzetelne informowanie.

* Pola wymagane