Wyszukiwanie

Wpisz co najmniej 3 znaki i wciśnij lupę
Koronawirus

Śląskie: Cztery nowe zakażania koronawirusem, w sumie 131

Do 131 wzrosła liczba osób w woj. śląskim, u których badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawrusem. O czterech kolejnych przypadkach poinformowała dziś rano rzeczniczka wojewody śląskiego Alina Kucharzewska.

Autor:

"W szpitalu w Częstochowie hospitalizowany jest starszy mężczyzna z powiatu myszkowskiego. Stan jego zdrowia lekarze określają jako średni. Mieszkaniec zakaził się od osoby chorej z najbliższego otoczenia"

– podała Kucharzewska.

Po konsultacji z lekarzem chorób zakaźnych chorzowskiego szpitala, w swoim domu może leczyć mieszkaniec w sile wieku z powiatu tarnogórskiego. Służby sanitarne ustalają źródło zakażenia wirusem.

Z wyraźnymi objawami zakażenia do szpitala w Częstochowie trafiła kobieta w sile wieku.

"Z kolei dzięki dobremu stanowi zdrowia i bez dokuczliwych objawów koronawirusa, w izolacji domowej pozostał mężczyzna. Oboje mieli kontakt z osobą zakażoną" – poinformowała rzeczniczka wojewody.

W całym województwie śląskim liczba osób, u których wykryto koronawirusa, wzrosła do 131, wyleczone zostały cztery, dwie zmarły. Tylko w czwartek służby wojewody poinformowały o 20 nowych przypadkach zakażenia tym patogenem.

Według ostatnich danych Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego, hospitalizowanych w regionie jest 106 osób, ponad 11,2 tys. jest poddanych kwarantannie, a ponad 8,1 tys. pod nadzorem sanitarnym. Do czwartkowego rana pod kątem obecności koronawirusa przebadano w woj. śląskim 2330 próbek.

Według ostatnich danych Ministerstwa Zdrowia w całym kraju zakażanie koronawirusem badania potwierdziły u 1244 osób. 16 z nich zmarło.

Autor:

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Wesprzyj niezależne media

W czasach ataków na wolność słowa i niezależność dziennikarską, Twoje wsparcie jest kluczowe. Pomóż nam zachować niezależność i kontynuować rzetelne informowanie.

* Pola wymagane