Za nami kolejny tydzień ograniczeń w życiu zawodowym i prywatnym, dla wielu bardzo ciężki tydzień. Bardzo dziękuję tym, którzy umożliwiają nam dostęp do niezbędnych artykułów, tym, którzy opiekują się nami, służbie zdrowia, Straży Granicznej i innym służbom
- mówił premier.
Szef rządu podał, że "dzisiaj chcemy przedstawić nowe ograniczenia, które są niezbędne by zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa".
Premier @MorawieckiM: To, że podjęliśmy nasze działania szybciej niż inne państwa, to nie może być powód, byśmy byli uspokojeni. Musimy wdrożyć kolejne ograniczenia.
— Kancelaria Premiera (@PremierRP) 24 marca 2020
Siła gospodarcza państw to za mało. Musi być dobra organizacja i społeczne zrozumienie zasad, by zapanować nad rozprzestrzenianiem się wirusa - podał.
Dodał, że wzrost zachorowań jest znaczący, jest widoczny. "To bardzo nas boli i niepokoi dlatego niezbędne są kolejne kroki, które ograniczą efekt kolejnych zakażeń koronawirus w Polsce. Ten mniejszy przyrost zachorowań, który mamy dziś - nie może nas usypiać" - podkreślił.