Wyszukiwanie

Wpisz co najmniej 3 znaki i wciśnij lupę
Koronawirus

Pracownik zakażony. Kiedy instytut wznowi pracę?

- Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego–Państwowy Zakład Higieny powinien wznowić diagnostykę COVID-19 w przyszłym tygodniu, po tym jak okazało się, że jeden z jego pracowników jest zarażony koronawirusem. W tej chwili trwa dekontaminacja pomieszczeń – poinformowała pełnomocniczka ds. badań i rozwoju NIZP-PZH Anna Dela.

Autor:

W środę u pracownika jednego z zakładów naukowych NIZP-PZH potwierdzono zakażenie wirusem SARS-CoV-2. Nie był on jednak zaangażowany w diagnostykę COVID-19, ale z powodów bezpieczeństwa zawieszono działanie laboratorium. Obecnie trwa dochodzenie epidemiologiczne prowadzone przez instytut oraz inspekcję sanitarną.

Wszystkie osoby, które w ostatnich dniach miały bliski kontakt z pracownikiem objęte zostały kwarantanną. Pełnomocniczka przekazała, że to 17 osób. Pozostali pracownicy do końca tygodnia pracują zdalnie.

„Według procedur musi nastąpić dekontaminacja pomieszczeń. W związku z tym wszyscy pracownicy dzisiaj i jutro wykonują pracę zdalnie. Natomiast 17 osób przebywa na kwarantannie”

– powiedziała Dela.

Pokreśliła, że laboratorium chciałoby wznowić prace diagnostyczne jak najszybciej. Powinno zacząć działać w przyszłym tygodniu.

Instytut informuje, że badania diagnostyczne pod kątem koronawirusa wykonują też na terenie Warszawy laboratoria: Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, Wolskiego Szpitala Zakaźnego oraz Wojskowego Instytutu Medycznego. 

Autor:

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Wesprzyj niezależne media

Ten materiał powstał dzięki wsparciu Czytelników. Pomóż nam pisać dalej

NAJNOWSZE Koronawirus