Wyszukiwanie

Wpisz co najmniej 3 znaki i wciśnij lupę
Koronawirus

Podlaskie: 4 nowe przypadki koronawirusa

Cztery kolejne przypadki zachorowania na COVID-19 potwierdzono w Podlaskiem. Łącznie w województwie odnotowano dotychczas 131 przypadków koronawirusa - podał w środę w komunikacie Podlaski Urząd Wojewódzki w Białymstoku.

Autor:

Koronawirusa potwierdzono u trzech starszych osób (dwóch kobiety i mężczyzny) z powiatu bielskiego i jednej młodej kobiety z Białegostoku. Spośród tych osób tylko starsza kobieta z powiatu bielskiego jest hospitalizowana (w szpitalu w Bielsku Podlaskim), pozostałe osoby są w izolacji domowej - podano w komunikacie wojewody podlaskiego i wojewódzkiego inspektora sanitarnego.

"Osoby z najbliższego kontaktu zostały objęte opieką epidemiologiczną. Prosimy o uszanowanie ich prywatności"

- podano w informacji. Dodano, że łącznie dotychczas w województwie podlaskim potwierdzono 131 przypadków zakażeń koronawirusem.

Urząd wojewódzki informował już wcześniej, że, dotąd w regionie jest jedna ofiara śmiertelna z powodu COVID-19, pięć osób wyzdrowiało. Z prezentowanej we wtorek wieczorem mapy zakażeń koronawirusem w regionie wynika, że 39 osób jest hospitalizowanych, 3 tys. 890 jest w kwarantannie, a 204 pod nadzorem epidemiologicznym.

Autor:

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Wesprzyj niezależne media

W czasach ataków na wolność słowa i niezależność dziennikarską, Twoje wsparcie jest kluczowe. Pomóż nam zachować niezależność i kontynuować rzetelne informowanie.

* Pola wymagane