Wyszukiwanie

Wpisz co najmniej 3 znaki i wciśnij lupę
Koronawirus

Koronawirus. Hongkong zamyka granicę

Od wtorku granica Hongkongu będzie zamknięta dla osób przybywających z Korei Płd. - przekazała publiczna stacja RTHK. Zakaz wjazdu związany ze wzrostem liczby zakażeń koronawirusem w Korei nie dotyczy wracających stamtąd mieszkańców Hongkongu.

Autor:

Do Hongkongu nie będą mogły wjechać również osoby, które były w Korei Płd. w okresie 14 dni przed próbą wjazdu do miasta – podała RTHK, cytując decyzję miejscowej administracji.

Powracający Hongkończycy będą poddawani 14-dniowej obserwacji, natomiast ci, którzy byli na najbardziej dotkniętych epidemią obszarach Korei Płd., będą musieli przejść dwutygodniową kwarantannę w ośrodkach odosobnienia.

Oprócz tego hongkońskie biuro bezpieczeństwa ogłosiło w poniedziałek „czerwony alert” dla osób wybierających się do Korei Płd. Zaleca on odwołanie podróży, o ile nie jest ona konieczna.

Decyzję o ogłoszeniu alertu podjęto „w świetle ciągłego i szybkiego wzrostu liczby przypadków Covid-19 w Korei oraz bliskich kontaktów między Hongkongiem a Koreą” - napisano w komunikacie władz Hongkongu.

Liczba wykrytych w Korei Płd. zakażeń koronawirusem wzrosła w poniedziałek do 833. Osiem osób zmarło. Większość przypadków wiązana jest z nabożeństwami ruchu religijnego w mieście Daegu i szpitalem w pobliskim mieście Czeongdo.

Autor:

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Wesprzyj niezależne media

W czasach ataków na wolność słowa i niezależność dziennikarską, Twoje wsparcie jest kluczowe. Pomóż nam zachować niezależność i kontynuować rzetelne informowanie.

* Pola wymagane