Wyszukiwanie

Wpisz co najmniej 3 znaki i wciśnij lupę
Koronawirus

Kolejne osoby zakażone w Małopolsce

Dwa nowe przypadki zakażenia koronawirusem zostały potwierdzone we wtorek na terenie województwa małopolskiego – są to dwaj mężczyźni. Łącznie liczba zakażonych na terenie województwa wzrosła do czterech.

Autor: redakcja

Jak poinformował prezydent Tarnowa Roman Ciepiela, jedną z osób, u których stwierdzono obecność wirusa SARS-CoV-2, jest mieszkaniec tego miasta. Kolejny przypadek to młody mężczyzna, który przebywał w kwarantannie domowej. Małopolski Urząd Wojewódzki podał, że stan pierwszego z nich jest stabilny. Obaj pacjenci będą leczeni w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie.

„Dziękuję samemu pacjentowi za odpowiedzialną postawę oraz życzę Mu powrotu zdrowia, a wszystkich Państwa jeszcze raz proszę o zachowywanie wszystkich zasad zalecanych przez GIS”

- napisał Ciepiela.

Łącznie liczba zakażonych na terenie województwa wzrosła we wtorek do czterech. Stan pierwszego pacjenta z koronawirusem w Krakowie, który trafił na oddział zakaźny do szpitala im. S. Żeromskiego, jest ciężki. Druga osoba w Krakowie, u której stwierdzono zakażenie koronawirusem, to kobieta w sile wieku; jej stan lekarze określają jako dobry.

Według ostatnich danych, w Małopolsce 16 osób jest hospitalizowanych oraz 311 objętych kwarantanną.

Autor: redakcja

Źródło: niezalezna.pl, PAP