Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »
Z OSTATNIEJ CHWILI
Zełenski w Brukseli: Rosja może udowodnić, że chce końca wojny, zaprzestając ataków na cele cywilne i zawieszając operacje na morzu • • •

Już 8 osób zakażonych na Pomorzu

- W województwie pomorskim jest 6 kolejnych przypadków zarażenia koronawirusem SARS-Cov-2 potwierdzanych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych - poinformowało Ministerstwo Zdrowia.

pixabay.com

Biuro prasowe Urzędu Wojewódzkiego w Gdańsku poinformowało, że w województwie pomorskim nowe przypadki zarażenia koronawirusem SARS-Cov-2 dotyczą pięciu młodych osób (są w dobrym stanie) i jednej starszej (jest w stanie stabilnym).

Dzisiaj w woj. pomorskim było 8 osób z pozytywnym wynikiem testów na zarażenie koronawirusem SARS-Cov-2.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że w kraju potwierdzono zarażenie koronawirusem u 205 osób, 5 osób zmarło.

Nowy koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Objawia się ona najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni i zmęczeniem. Podejrzewa się, że do zarażenia koronawirusem, który może wywoływać groźne dla życia zapalenie płuc, doszło w Chinach pod koniec 2019 r. na targu w Wuhan, stolicy prowincji Hubei.

 



Źródło: PAP, niezalezna.pl

#koronawirus

redakcja