10 wtop „czystej wody”, czyli rok z nielegalną TVP » Czytaj więcej w GP!

Epidemia na komisariacie

Kilkunastu policjantów w Lublinie jest zakażonych koronawirusem, a kolejnych kilkudziesięciu poddanych kwarantannie. Od kilku dni zamknięty jest jeden z komisariatów. Obowiązki przejęli funkcjonariusze z innych jednostek.

Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

- W tej chwili mamy 18 zachorowań, w tym jest jeden pracownik cywilny. Kilkadziesiąt osób jest na kwarantannie. Sytuacja jest dynamiczna, te dane mogą się zmienić. Stan wszystkich tych osób jest dobry

 – powiedział oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie Kamil Gołębiowski.

Od kilku dni zamknięty jest Komisariat III w Lublinie, gdzie pracują zakażeni koronawirusem policjanci. Gołębiowski zapewnił, że budynek komisariatu został zdezynfekowany i jest gotowy do uruchomienia, ale trudno powiedzieć, kiedy to nastąpi.

- Czekamy jeszcze na wyniki badań innych policjantów, którzy zostali podani kwarantannie. Jak tylko to będzie bezpieczne dla funkcjonariuszy, będą przywracani do służby

 – powiedział.

Zapewnił, że mimo ograniczeń kadrowych policja funkcjonuje także na terenie przypisanym do nieczynnego komisariatu – obowiązki nieobecnych funkcjonariuszy przejęli policjanci z innych jednostek.

- Zostały tam skierowane patrole z innych dzielnic i komisariatów

– zaznaczył Gołębiowski.

Komendant wojewódzki policji w Lublinie insp. Artur Bielecki w oświadczeniu opublikowanym na stronie internetowej komendy podał, że pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem policjanta z III Komisariatu Policji w Lublinie pojawił się w czwartek. Funkcjonariusz ten od kilku dni przebywał na zwolnieniu lekarskim. Komisariat został zamknięty, policjanci, którzy byli tam w służbie zostali odizolowani. Sporządzono listę osób, z którymi kontaktował się zarażony policjant.

Do wieczora w niedzielę zarażenie koronawirusem potwierdzone zostało u 12 funkcjonariuszy z III Komisariatu oraz jednego policjanta z oddziału prewencji. 66 osób zgodnie z decyzjami sanepidu zostało poddanych kwarantannie. Dodatkowo procedury sanitarne zostały wdrożone wobec 20 policjantów z oddziału prewencji. Część osób zdecydowała się na kwarantannę zbiorową, inni za aprobatą sanepidu przebywają w swoich mieszkaniach.

Bielecki zapewnił, że podejmowane są działania, które mają zapewnić bezpieczeństwo funkcjonariuszom.

- Przełożeni tak organizują pracę, aby ograniczyć bezpośredni kontakt między pracownikami wprowadzając system zmianowy. W miarę możliwości przy zapewnieniu ciągłości służby policjanci odbierają zaległe urlopy. Funkcjonariusze uczulani są, by w przypadku złego samopoczucia bądź symptomów chorobowych skontaktować się z lekarzem

 – zaznaczył komendant. 

 



Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Lublin #policja #koronawirus

redakcja