Wyszukiwanie

Wpisz co najmniej 3 znaki i wciśnij lupę
Koronawirus

Covid nie odpuszcza na Ukrainie: 11 968 nowych infekcji

Na Ukrainie w poniedziałek wykryto 11 968 nowych infekcji koronawirusem, 159 zakażonych zmarło, a 6786 pacjentów wyzdrowiało - poinformował we wtorek minister ochrony zdrowia Maksym Stepanow.

Autor: as

W poniedziałek przeprowadzono w kraju ok. 67 tys. testów na obecność koronawirusa, w tym ok. 38 tys. metodą PCR. 1610 osób hospitalizowano. Najwięcej zakażeń wykryto w Kijowie - ponad 1100.

Ogólnie zakażenie SARS-CoV-2 potwierdzono dotąd na Ukrainie u 557 657 osób, zmarło 9856 zainfekowanych, a 250 983 osób uznano za wyleczone. Przeprowadzono prawie 4 mln testów metodą PCR.

W piątek poinformowano o najwyższej dotychczas dobowej liczbie infekcji - 12 524.

W związku z rozprzestrzenianiem się choroby ukraiński rząd zdecydował o wprowadzeniu w kraju weekendowego lockdownu, który według wstępnych założeń ma trwać do końca listopada.

Autor: as

Źródło: PAP, niezalezna.pl